Poprzedni temat «» Następny temat
BGT Mod - Belaree NPC
Autor Wiadomość
Ruffle_truffle 

Podziękowania: 24/67
Wysłany: 2017-08-26, 20:32   

Za niedługo zajmę się poprawkami Belaree dla wersji BGT, a raczej dla jedynki BG.

Chcę sprawdzić, czy bantery się uruchamiają. Grając w EE wpisałem poprawny kod typu CLUAConsole:SetGlobal("BELAREBViconia1","GLOBAL",1) i nic. Nie działa także opcja AdvanceRealTime, choć dialogi się uruchamiają.

Spróbuję testować na WoBG (do którego także będę tworzył techmistrza).

Edit: Spróbowałem zainstalować Belaree pod WoBG. Trzeba było zmienić kodowanie z UTF na ANSI, zmienić jej wygląd (naprawdę jako mniejszy żywiołak wody[!] nie wyglądała ciekawie), dostosować do tej wersji.

Półelfka nawet bez podklasy czasem bardzo ułatwia walkę. Jest do zdobycia niemal od początku, można ominąć przeszkody. Jej magiczny arsenał to pajęczyna i śliskość, przez co potrafi zamienić niektóre starcia w łatwe potyczki. Znajduje się w pajęczej kniei.

Teraz nie ma efektu bezmyślności, ale "zapada na poważną chorobę". Obniżone zostają cechy mentalne i fizyczne na jakiś czas. Dopiero za drugim razem Zamęt.

Wstawiam plik do pobrania.

Podziękuj autorowi tego posta

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2017-08-28, 16:49   Wersja dla WoBG

Wczoraj wstawiłem wersję dostosowaną do World of Baldur's Gate, ale usuwam, bo dzisiaj mam lepszą.

Zmian wielu nie ma, ale przedtem po instalacji niby wszystko ok, lecz przez dodanie wyglądu "Cleric Elf Female LOW" Belaree miała postać... Pomniejszego żywiołaka wody! Lol, już o tym pisałem. Teraz ma odpowiedni wygląd, a i lepiej dobrane zaklęcia (przez co nawet bez podklasy jest taką uczennicą lodowego smoka - dużo czarów bazujących na chłodzie i zimnie).

Dialogi się odpalają właściwie, z tym nie ma kłopotów. Zmieniłem kodowanie z UTF na ANSI, przez co są poprawne znaki, a nie krzaczki.

Wstawiam nowy plik. Dobrze, że poprzedniego nikt nie ściągnął, mogę z czystym sumieniem wstawić nowy.

Belaree NPC - WoBG.rar
Pobierz Plik ściągnięto 16 raz(y) 1,89 MB

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2017-09-23, 22:39   Kontynuacja

W ankiecie padły 2 głosy na kontynuację, więc trochę nad nią rozmyślałem.

Być może ją wydam, ale uprzedzam, że:

a) quest będzie prosty i nieskomplikowany - po prostu niszczymy kilku łupieżców umysłu. Jakieś finezyjne czy pokrętne rozwiązania niestety nie wchodzą w grę, choć mam w planach, by ci łupieżcy władali niekonwencjonalnymi jak dla nich zdolnościami
b) kontynuacja będzie dostosowana tylko do wersji ee, bez trilogy, tutu, WoBG
c) nie będzie kontynuacji w Tronie Bhaala

Wyjaśnienie w spoilerze.

Dlaczego? Profesjonaliści mają niskie budżety, a amatorzy niewiele czasu i mniejsze umiejętności.

Co do braku w Tronie Bhaala - Belaree opuszcza drużynę przy drzewie życia. To nie zdrada, ale co innego. Drowka staje się dzikim elfem i obiecuje bronić Suldanesselaru, otrzymuje także honorowe obywatelstwo.

W czwartej czy trzeciej edycji Eilistraee umiera, a jej wyznawcy stają się dzikimi elfami. W historii Belaree zarówno Eili, jak i Rillifane Rallathil biorą swój udział. Elfka odczuwa katharsis podczas uratowania miasta, pojawia się Pomniejszy Awatar Eilistraee:

który wysłuchuje modlitwy Belaree i razem z Panem Liści zmienia ją w dzikiego elfa. Elfka, na którą spadło tyle błogosławieństw, nie chce ryzykować utraty tego, co otrzymała i postanawia walczyć z niedobitkami w mieście elfów, a nie pomagać protagoniście.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2017-11-21, 18:28   

Nie miałem modmerge poprawnie zainstalowanego, więc nie działało pod nowszą wersją. Teraz widzę, że działa.

Ogólnie zastanawiam się, czy geas przy wyjściu z Podmroku nie będzie koniecznością. Chociaż wykrycie zła i charakteru również biorę pod uwagę.

Mam nowy zamysł - jeżeli będziemy mieć w składzie Haer'dalisa, Aerie i Belaree, to Haer skłoni się ku Belaree (bliższy charakter - chaotyczny, nie praworządny). Bez Belaree w drużynie Haer'dalis bajeruje Aerie, przez co nie możemy z nią romansować.

Zastanawiam się tylko nad imieniem ptaka, bo Aerie jest gołąbeczką, a do Belaree pasuje jakiś kos czy szpak. Ale w odmianie na rodzaj żeński robi się potworek - np. szpaczka. Brzmi jak szwaczka. Koska może już lepiej.

Pomysł, zastrzegam znowu, musi dojrzeć. A jeśli jest coś tanio i dobrze, nie będzie szybko.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2017-11-28, 11:40   

Dialogi na nowej wersji się nie odpalają. Chyba trzeba je inaczej zakodować. Sprawdzę jeszcze.

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2017-12-02, 08:51   

Uch. Nie wiem czemu, ale w wersji z SoD Belaree jest "niema".

Co zostało z nią do zrobienia:

- otagować dialogi tak, żeby się odpaliły na wersji z SoD
- poprawić obrażenia od jej broni - na piercing or blunt (more)

Ponieważ padły dwa głosy na kontynuację - trochę działam w związku z nią do BG2.

Napisałem część wstępnego dialogu:

1. To ty, Belaree? Jak się tutaj znalazłaś?

Belaree: To będzie dłuższa historia. Skoro pytasz, opowiem ją.

Zanim opuściłam Podmrok, udałam się na północ, gdyż docierały do mnie informacje, jakoby w Amn źle widziano magię. Po naszym rozstaniu, chciałam wrócić w okolice lasów Tethyru, musiałam jednak odnowić zapasy, a wioski wydawały mi się bardziej uprzedzone do osób z mej rasy.

Czekałam zatem przed bramami miasta, aż zapadnie zmrok, by nikt nie zwracał większej uwagi na moją karnację. Udało mi się zamaskować swoje pochodzenie.

Po kilku godzinach chodzenia po mieście, zaatakował mnie jakiś bandyta. Użyłam magii, aby go uśmiercić. Niestety, dostrzegli mnie Zakapturzeni.

Ostrzegli, że magia w Athkatli jest niedozwolona. Była też wzmianka o tym, że mogą z niej korzystać osoby odpowiedzialne i zdrowe umysłowo.

Wiedząc, że mój umysł płata czasem figle, postanowiłam udać się do kapłana, który mnie wyleczy z mojej przypadłości.

Bałam się jednak pójść do większych świątyń. Skierowałam się zatem ku slumsom, gdyż tam jest przybytek dla potrzebujących.

Kapłan Ilmatera mnie nie odtrącił, za ostatnie pieniądze prosiłam o łaskę.

Moje myśli stały się odtąd klarowne, ale nadal bałam się Zakapturzonych. Poprosiłam kapłana o możliwość pracy. Mogłam nawet sprzątać, byle dalej istnieć, mieć jakieś zajęcie...

Potrzebował osoby chętnej do pomocy. Mogłam sprzątać, opiekować się poranionymi.

Wypłata była jednak bardzo skromna, ale mogłam żyć i czymś się zajmować. Samo to, że trzymał pod swym dachem drowa, mogło się dla niego bardzo źle zakończyć.

Pewnego razu odbywał się pogrzeb. Miałam dekorować pochówek szlachcia, który w geście pokuty uczynił jałmużnę świątyni Ilmatera.

Wtedy zobaczyłam przy urnie pająka, który wchodził w norę do niższych katakumb.

Zbadałam przestrzeń za pomocą magii. Spostrzegłam, że niżej jest mnóstwo pająków.

Jestem zatem tutaj i planuję zamach. Na siedzibę kultu Lloth lub jej pająki. Sprawa wygląda na bardzo poważną. Są tam ciała ludzkie, w lepkich pajęczynach.

Pomożesz mi w mojej misji? Chętnie się przyłączę do twojej kompanii. Lub, jeśli mnie nie chcesz, poczekam na ciebie.

Stworzyłem też lancę i postać .chr w BG2. Lanca zabija pająki jednym ciosem.

EDIT: Dialogi działają pod SoD, a raczej w wersji BG czarnej. Tylko martwi mnie to, że dialogi między innymi npc są dość zubożałe. Mimo to, mam chęć ulepszać tę modyfikację, a nawet planować jej kontynuację.

Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu