Poprzedni temat «» Następny temat
EET - pytania i porady dla początkujących i wyjadaczy
Autor Wiadomość
Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 88/193
Wysłany: 2017-06-16, 12:26   

Czy można już zwiedzać cały Faerun, bo dawno mnie nie było i nie zaglądałem na CoBa, dopiero od kilku dni? Pozdrawiam

EDIT: Kontynuacja wątku (jako, że modyfikacja jest już grywalna) w tym wątku - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-07-05, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Zal 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2017-09-14, 19:10   

Witam.

Czy istnieje jakaś instrukcja instalacji BGT EE? Tak, by połączyć pierwszą część, dodatki, pomost, drugą część i dodatki?

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2017-09-14, 19:46   

Proszę, Autor opisał wszystko, miłego grania :razz: Zobacz temat - [Informacje] Baldur's Gate Enhanced Edition Trilogy (EET) | Children of Bhaal (Forum)
http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=6643 zerknij w link tam, readme.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Zal
Zal 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2017-09-15, 08:15   

Dziękuję. :-)

EDIT: Do podziękowań służy przycisk POMÓGŁ/POMOGŁA pod postem osoby, której jesteś wdzięczny za pomoc. Nie piszemy postów, które niczego nie wnoszą. To tak na przyszłość, jak i dla innych - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-09-15, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2017-09-17, 10:47   

Rozumiem że jak instalowałeś cokolwiek to wg readme?
Spolszczenie kiedy zainstalowałeś?
SoD jest po angielsku.
Zawsze jak zainstalujesz inaczej niż Autor każe będą błędy występować.
Prosiłbym żeby jak chcesz mieć jakąkolwiek pomoc by napisać co i w jakiej kolejności instalowałeś. Bo widzę po twoim poście że instalowałeś spolszczenie do jedynki? Nie ma już oficjalnego spolszczenia uczynionego przez między innymi "naszych" forumowiczów w samej grze?

Cytat:
Zwieńczenie instalacji EET (setup-EET_end)

Po instalacji głównego komponentu w folderze z grą znajdziesz dodatkowy plik setup-EET_end.exe, którego instalacja jest WYMAGANA przed rozpoczęciem rozgrywki. Komponent powinien zostać zainstalowany NA SAMYM KOŃCU, po instalacji wszystkich innych modów.

Jeśli po zakończonej instalacji komponentu zmienisz zdanie i postanowisz doinstalować jakieś mody, to wpierw odinstaluj setup-EET_end.exe. Gdy będziesz już zadowolony/a z doboru modów zainstaluj go ponownie.

Jak odpalasz przez ???
Cytat:
a nie EET to wszystko działa normalnie.

Proste pytanie czytasz posty innych? :zab: Mój o EET widziałeś? Masz tak samo?
Jakby co, sugeruję napisać na PW na priv, albo jak tutaj to nazywają PM, do Autora powinien ci lepiej to wyłuszczyć...Bo modyfikacja warta jest grania...

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 131/32
Wysłany: 2017-09-17, 11:22   

Nobanion napisał/a:
Nie ma już oficjalnego spolszczenia uczynionego przez między innymi "naszych" forumowiczów w samej grze?

Nobanionie, do BGEE tłumaczenie jest już w grze, ale od ostatniego patcha dokonywane były tu i tam różne poprawki, których w sumie nagromadziło się wystarczająco, by usprawiedliwić wydanie paczki z aktualną wersją tłumaczenia, póki nie pojawi się nowy patch od Beamdoga uwzględniający już wszystkie poprawki.

Nobanion napisał/a:
Rozumiem że jak instalowałeś cokolwiek to wg readme?

Nobanion napisał/a:
Zawsze jak zainstalujesz inaczej niż Autor każe będą błędy występować.

Pełna zgoda, gracze bardzo rzadko zaglądają do plików Readme i później marudzą, że coś im nie działa (piszę ogólnie, to stwierdzenie nie jest skierowane do nikogo konkretnego). Akurat K4thos w czytelny i szczegółowy sposób dokumentuje swoje mody, więc przy odrobinie wysiłku i skupienia można je bez problemu zainstalować. Poza tym zawsze można wysłać mu PW z prośbą o pomoc.
Into the middle I was led

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2017-09-17, 11:34   

Cahir żartujesz sobie ze mnie?
Cytat:
Nobanion napisał/a:
Nie ma już oficjalnego spolszczenia uczynionego przez między innymi "naszych" forumowiczów w samej grze?

Nobanionie, do BGEE tłumaczenie jest już w grze, ale od ostatniego patcha dokonywane były tu i tam różne poprawki, których w sumie nagromadziło się wystarczająco, by usprawiedliwić wydanie paczki z aktualną wersją tłumaczenia, póki nie pojawi się nowy patch od Beamdoga uwzględniający już wszystkie poprawki.

Toż wiem, po co mi odpowiadasz? Pytanie było do czcigodnego Zala.

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2017-09-17, 11:40   

Nobanion napisał/a:
Cahir żartujesz sobie ze mnie?
Cytat:
Nobanion napisał/a:

Nie no nie żartuję, no coś ty. Pomyślałem, że może nie jesteś świadom, że jest nowsza wersja. Z racji tego, że padło pytanie o tłumaczenie, z którym mimo wszystko jestem emocjonalnie związany, poczułem się w obowiązku zaoferować dodatkowe wyjaśnienie. No offence 8-)

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2017-09-17, 11:45   

Cieszę się że nie pamiętasz moich gratulacji odnośnie tego, że ujęto tam twoje nie nickowe miana w opisie spolszczenia. Wiem, wiem masz prawo nie pamiętać :P Nie wiem, czy jesteś świadom, ale na YT są filmiki z EET i EE po po polsku, ciekaw jestem jak to się stało. :razz:

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2017-09-17, 11:50   

Nobanion napisał/a:
Cieszę się że nie pamiętasz moich gratulacji odnośnie tego, że ujęto tam twoje nie nickowe miana w opisie spolszczenia. Wiem, wiem masz prawo nie pamiętać :P Nie wiem, czy jesteś świadom, ale na YT są filmiki z EET i EE po po polsku, ciekaw jestem jak to się stało. :razz:

Tak to jest jak się tyle pracuje :shock: Człowiek już nie pamięta czasami, co pisał i co czytał. Faktycznie Nobanionie, teraz rozumiem skąd twoje zdziwienie (oburzenie?) Mea culpa :sad:

Swoją drogą muszę w końcu zajrzeć na YT i zobaczyć, jak prezentuje się rozgrywka w EET.

Zal 

Podziękował 3 razy
Wysłany: 2017-09-19, 16:10   

Dzięki za pomoc. Sytuacja wygląda tak, że gram w EET po prostu w wersji angielskiej, przy czym funkcjonalnie jest to wersja angielsko-polska. Dialogi są po polsku, ale nazwy i opisy przedmiotów po angielsku. Trochę dziwnie, ale wszystko działa, angielski w miarę znam, więc sobie radzę. :D

Balulish

Wysłany: 2017-12-29, 18:16   

Kilka drobnych pytań:

1. do instalacji potrzebuję wersje EE BG1, SOD, BG2, TOB, ID1? Wszystko na steamie jest razem może jakoś do kupienia albo w innym miejscu?
2. [złudna nadzieja] co prawda nie ma tego na liście modów kompatybilnych, ale dla pewności... mod z Valen jest nie do użycia w EET?
3. w jaki sposób i kiedy można rozpocząć ID1 w ramach EET?

Nobanion 
kotołak

Wysłany: 2017-12-30, 19:38   

Balulish napisał/a:
Kilka drobnych pytań:

1. do instalacji potrzebuję wersje EE BG1, SOD, BG2, TOB, ID1? Wszystko na steamie jest razem może jakoś do kupienia albo w innym miejscu?
2. [złudna nadzieja] co prawda nie ma tego na liście modów kompatybilnych, ale dla pewności... mod z Valen jest nie do użycia w EET?
3. w jaki sposób i kiedy można rozpocząć ID1 w ramach EET?

Teraz masz na GoGu i Steamie różne obniżki, trzeba zerkać co rusz, sugeruje jednak by wejśc tutaj i spokojnie idzie dobrać odpowiednie gry z cenami.
Mod Valen, a zerknij w rozpiskę jest ona na bieżąco aktualizowana, możliwe że już jest.
Jeszcze nie ma dołączonego ID1, więc nie trzeba mieć zainstalowanego, Autor EET został porwany przez prozę życia i jak tylko zrobi z kolejna grą, to będziemy o tym powiadamiać. :cwan:

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2018-01-06, 10:35   

Swoją drogą ciekawe jak to wygląda w EET. Testował ktoś, czy przedmioty z SoD przechodzą do części BG2EE? EET z założenia wymaga zainstalowania SoD, więc być może K4thos z założenia umożliwił taki transfer?

Ajas 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2018-01-06, 14:18   

Poprawiłem link do obrazku z komunikatem błędu: https://images84.fotosik.pl/955/babcff876ada08edgen.png .

memory - no mam nadzieję, że da się to podnieść... w czasie świąt przeszedłem sobie całe BG1 EE z ToSC i SoD żeby dobrze się bawić w BG2 EE, wszelkie książki podnoszące statystyki, zbroje, oręż itp zachowałem sobie do dwójki właśnie :( kiedyś wcześniej grałem sobie w wersję EE przez Steam i tam bez problemu wszystko przeniosłem, choć było to bez SoD.

Co to jest EET?

Pozdrawiam, Ajas :D

Odpowiedz do tematu