Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I-II EE] Ulubiona część Sagi Baldur's Gate

Ulubiona część Sagi Baldur's Gate Enhanced
Baldur's Gate I (bez SoD)
40%
 40%  [ 2 ]
Baldur's Gate I z SoD
40%
 40%  [ 2 ]
Baldur's Gate II
20%
 20%  [ 1 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
Meisarcha

Podziękowania: 61/93
Wysłany: 2017-08-12, 12:14   [BG I-II EE] Ulubiona część Sagi Baldur's Gate

Analogiczny temat w stosunku do istniejącego o klasycznej Sadze.
Którą z części Sagi w nowej odsłonie cenicie najwyżej? BG I, które dzięki implementacji rzeczy z BG II w końcu nie odstaje mechanicznie? BG II? Czy może dodatek do części I - SoD, który prócz nowej fabuły wprowadza szereg zmian do gry?
Podziękuj autorowi tego posta

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 226/37
Wysłany: 2017-08-15, 14:15   

Nie wiem, więc się wypowiem. :oops: BGEE to nadal moje ulubione BG1 z możliwościami modowania jak BG2. Innych części się jeszcze nie dorobiłem. Opcji "nie wiem" nie ma, ale jak nie zagłosuję, nie zobaczę jak głosują inni.

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 70/146
Wysłany: 2017-08-16, 04:48   

Baldur's Gate I z SoD. :razz:
Po tylu latach wszelkich modyfikacji, że BG1 z dodatkiem, nie ujmując dwójce i Tronowi Bhaala, jest najlepsza, a argumenty dalej takie same. Niech przemówi Szlachetny, bo lepiej ja sam bym tego nie ujął :
Cuttooth napisał/a:
Wybrałem jedynkę za fabułę, druga część pod względem fabularnym kompletnie mnie nie wciągnęła, brak mi tu intrygi, odkrywania tajemnicy. W jedynce mieliśmy całą intrygę polityczną, psucie żelaza, próbę doprowadzenia do wojny między WM a Amn, a w dwójce? Ocalić irytującą siostrę i odzyskać skradzioną esencję Bhaala (chyba; dawno nie grałem, ale zdaje się że o coś takiego chodziło). Niby poznajemy historię Irenicusa i Bodhi, ale jakby czegoś brak ;).

Podejrzewam, że jak ktoś najpierw zagrał w jedynkę, a potem w kolejne części, to zawsze będzie miał w pamięci ten "pierwszy raz"...
EDIT: Tak na przyszłość (bo post w tej formie jest nie do zaakceptowania na CoB - wyraża to ankieta) - prosiłbym o chociażby zalążek argumentacji - dlaczego ta część itp. - M
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-08-16, 10:01, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu