Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej przeglądarki internetowej używają forumowicze?

Jakiej przeglądarki internetowej używasz?
Firefox
47%
 47%  [ 19 ]
Chrome
25%
 25%  [ 10 ]
Opera
17%
 17%  [ 7 ]
IE 11
0%
 0%  [ 0 ]
Edge
7%
 7%  [ 3 ]
Safari
0%
 0%  [ 0 ]
Inna
2%
 2%  [ 1 ]
IE 10
0%
 0%  [ 0 ]
IE 9 lub starsza
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 40

Autor Wiadomość
Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/96
Wysłany: 2017-08-09, 20:38   Jakiej przeglądarki internetowej używają forumowicze?

j.w.

EDIT: Dałem możliwość zaznaczenie większej ilości opcji - niekoniecznie używa się jednej - M
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Podziękuj autorowi tego posta

Damianus_NT 
beamdog hater

Podziękowania: 69/19
Wysłany: 2017-08-10, 10:02   

Używam dwóch przeglądarek: Mozilli (główna) i Chrome (drugorzędna).

Chrome służy wyłącznie do oglądania filmów na YouTube oraz streamów na Twitchu.
Mozilla to podstawowa przeglądarka; używam jej do wszystkiego, poza powyższym (stosuję również wiele przydatnych "wtyczek").

Powód? Przede wszystkim fakt, że oglądanie filmów na Mozilli sporadycznie zawiesza mi komputer tj. obraz na YT robi się w pewnym momencie zielony (dźwięk działa normalnie), a po odświeżeniu okna wyskakuje "bluescreen of death" i trzeba robić reset :P
Z Firefoxa ciężko jednak zrezygnować, ponieważ w moim odczuciu jest to znacznie lepsza przeglądarka.

Używając Chrome możemy przyspieszać i zwalniać filmy na YT.
Używając Mozilli możemy wspomniane filmy pobierać (dzięki wtyczkom, które zakazane są w przeglądarce Googla).

torian 

Podziękowania: 17/6
Wysłany: 2017-08-10, 12:08   

Dawniej używałem Chroma ale zaczął się co chwilę crashować, nic nie pomagało więc przerzuciłem się na Firefoxa.

Damianus_NT napisał/a:
Przede wszystkim fakt, że oglądanie filmów na Mozilli sporadycznie zawiesza mi komputer tj. obraz na YT robi się w pewnym momencie zielony (dźwięk działa normalnie), a po odświeżeniu okna wyskakuje "bluescreen of death" i trzeba robić reset :P

U mnie wszystko hula, z takimi numerami nie miałem nigdy do czynienia.

Damianus_NT napisał/a:
Używając Chrome możemy przyspieszać i zwalniać filmy na YT.

Na Firefoxie też mam taką możliwość (tylko że z niej nie korzystam).

Jedyne co mi nie pasuje w przeglądarce Mozilli to fakt że startuje jak ociężała krowa (pierwsze uruchomienie po odpaleniu kompa potrafi trwać minutę). Poza tym wszystko gra i buczy.

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 104/84
Wysłany: 2017-08-10, 12:49   

torian napisał/a:
Jedyne co mi nie pasuje w przeglądarce Mozilli to fakt że startuje jak ociężała krowa (pierwsze uruchomienie po odpaleniu kompa potrafi trwać minutę)

Ale to też musi zależeć od Twojego kompa i/lub jakichś innych czynników, bo mi na przykład startuje raczej szybko/bardzo szybko (w każdym razie na tyle, że nie zdążę się zastanowić "no czego on się tak długo włącza" :wink: ) - ale to też zależy na którym komputerze, bo mam jeden taki, że na nim wszystko działa powoli i ociężale. Ale to z pewnością w znacznej mierze wina samego komputera, a nie przeglądarki jako takiej.

Ja korzystam naprzemiennie z Firefoksa i Opery - właściwie nie do końca wiem, dlaczego korzystam z tej drugiej, chyba bardziej z przyzwyczajenia, bo żadnych atrakcji w porównaniu z innymi nie oferuje (a jeśli oferuje, to o nich nie wiem, więc z nich nie korzystam...). I w sumie trochę się zdziwiłem, że ktoś jeszcze zaznaczył Operę w ankiecie. Ale coraz bardziej jednak Firefox staje się u mnie tą dominującą przeglądarką - i zasadniczo gra, bangla, hula i inne takie śmieszne słowa :razz:

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 75/156
Wysłany: 2017-08-10, 14:50   

Ja zaznaczyłem liska i inną, tę inną dotyczy pracy- Maxthon...Lisek od wielu lat...

Scol 

Podziękowania: 98/110
Wysłany: 2017-08-24, 19:33   

Chrome, ze względu na integracje z innymi usługami google i androidem.

Furrak
Kapłan Oghmy

Podziękowania: 6/55
Wysłany: 2017-08-25, 06:30   

Chrome, z liskiem niestety zawsze miałem jakieś problemy. Obecnie poza faktem pożerania dużej ilości ramu uważam że w każdym innym aspekcie jest lepsza od liska.
Używam też Edge, ale to tylko do przeglądania plików pdf, nadzwyczajnie dobrze mi to działa :) Choć nie zaznaczyłem, nie doczytałem że można zaznaczyć więcej niż 1 opcje.

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 226/39
Wysłany: 2017-08-25, 09:36   

A rozróżnia już Chrome duże i małe litery w wyszukiwaniu fraz na stronie? Bo ten brak był dla mnie dyskwalifikujący. Generalnie Chrome jest wyjątkowo prymitywny w możliwościach customizacji. A mając obecnie dysk SSD, trzymam Firefoxa z ponad stoma otwartymi zakładkami i w ogóle nie czekam na otwarcie czy zamknięcie przeglądarki. Na poprzednim klasycznym laptopie w podobnej sytuacji jakiś czas używałem Chroma do szybkiego zajrzenia do internetu, bo Firefox uruchamiał się wieczność, ale wkurzała mnie ograniczona funkcjonalność względem Firefoxa. I to wymuszanie zgody na politykę firmy Google. Nigdy więcej Chrome'a!

Niestety Chrome jako pewien wzorzec trendu już czyni szkody, bo zauważyłem, że w kolejnych wersjach Firefoxa, celem idei uproszczenia użytkowania, część opcji dawniej ustawialnych znikło.

Kliwer 

Podziękowania: 141/202
Wysłany: 2017-08-25, 09:52   

Ja w domu używam Opery. Jakoś mi najbardziej odpowiada. Przede wszystkim podoba mi się to, że jak się zamknie przeglądarkę a potem otworzy ponownie, nawet po wyłączeniu kompa, to wszystkie karty wracają- bardzo przydatne w każdej pracy. Nawet jak się komp zawiesi. Ja zwykle mam otwartych po kilka-kilkanaście kart i cenię sobie tę funkcję.

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 104/84
Wysłany: 2017-08-25, 10:04   

Kliwer napisał/a:
jak się zamknie przeglądarkę a potem otworzy ponownie, nawet po wyłączeniu kompa, to wszystkie karty wracają
Niemniej dobrze robić sobie czasem ręcznie zapis ostatniej sesji przed wyłączeniem programu, tak na wszelki wypadek. Sporadycznie zdarzył mi się jakiś błąd, przez który ostatnia sesja się jednak nie wczytała i potem miałem "zabawę" z przypominaniem sobie, jakie dokładnie strony miałem wtedy otwarte... Ale może to po prostu ja takiego peszka miałem ;)

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

Arekxxx 

Wysłany: 2017-09-06, 20:16   

Firefox i Chrome, ale ostatnio Firefox mnie irytuję swoją niestabilnością...

Phaelin 
Planewalker

Podziękowania: 10/3
Wysłany: 2017-09-07, 07:24   

Moje przeglądarki są zakręcone jak czapka Alibaby, więc sam się temu dziwię, ale potrafię pracować na różnych komputerach bez większego problemu na Chrome (first choice), Firefox, Opera oraz Edge (don't ask).

Forged 

Podziękowano 9 razy
Wysłany: 2017-10-19, 20:07   

Odkryłem niedawno przeglądarkę Brave
Najlżejsza z wbudowanym adblockiem i najmniej obciążająca system.
Używam zamiennie z Firefoxem. Brave używam, gdy mam ochotę podczas gry na jednym monitorze, na drugim mieć odpalony jakiś na przykład stream.

morgan 
Dziecię Bhaala
The Exiled Bard

Podziękowania: 355/232
Wysłany: 2017-10-29, 10:59   

Mozilla, próbowałem Edga (i do niektórych rzeczy używam), ale jest duzo słabszy niestety (no i nie wyobrażam sobie ogarniania nim kilkudziesięciu czy kilkuset zakładek).

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Forged 

Podziękowano 9 razy
Wysłany: 2017-11-24, 08:03   

Odszczekuję przeglądarkę Brave.

Po ostatniej aktualizacji zrobiła się taka kobyła, że żal.pl to za mało. Miałem 3 otwarte karty, z czego jedna odtwarzała strim z Twitcha, a dwie pozostałe zawierały otwarte strony z forum dyskusyjnym bez portalowego multimedialnego syfu. Całkowita zajętość przeglądarki (czystej, bez zewnętrznych dodatków) 1.7GB pamięci RAM.
Jak to zobaczyłem, tak natychmiast przeglądarka poleciała z systemu.

Odpowiedz do tematu