Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I] Forumowy quiz wiedzy
Autor Wiadomość
Kliwer 

Podziękowania: 128/189
Wysłany: 2016-11-19, 18:17   

Świątynia Mądrości (Oghmy) w Świecogrodzie

Świątynia Pieśni Poranka (Lathander) w Beregoście

Świątynia Helma w Nashkel

Winiarnia w Hobbitonie (Yondala)

Świątynia jakiegoś gnomiego bóstwa Pod Pomocną Dłonią (też chyba się nazywa Świątynia Mądrości?)

Kolejna świątynia Helma- w północnych Wrotach.

Dalej Wrota: Dom Pani (Tymora) i Komnata Cudów (Gond)- obie we wschodniej części miasta

Dom Królowej Wód (Umberlee)- nie oferuje klasycznych usług świątynnych, ale może nam pomóc w niektórych questach (lub sami możemy sobie pomóc wybijając całą załogę).

Świątynia Bhaala w podziemnym mieście może nam pomóc w odnalezieniu naszego przeznaczenia 8-)
Podziękuj autorowi tego posta

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 128/135
Wysłany: 2016-11-20, 19:07   

Dodajmy jeszcze świątynie Ilmatera na północny wschód od 'syrenki'. Podobnie jak świątynia Umberlee nie oferuje usług światynnych ale jej 'kapłan' może wskazać nam w późniejszym etapie gry drogę (przenieść) do głębokich piwnic co też jest jakąś pomocą biorąc pod uwagę ze polujemy wtedy na Slythe :razz:

Co do świątyni w Pomocnej Dłoni to jest to świątynia Garla Złotopołyskliwego (w innym tłumaczeniu figuruje jako Garl Świetlistozłoty).

Wim wim Kliwer zadaje ale musiałem uzupełnić :razz:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kliwer
greegarak 

Podziękowania: 26/42
Wysłany: 2016-11-20, 20:47   

Kliwer napisał/a:
Winiarnia w Hobitonie (Yondala

łych Wu
Świątynia Yondalla i Wspaniałych Win Alva....

Kliwer 

Wysłany: 2016-11-21, 08:22   

To inna wyliczanka, w nawiązaniu do poprzedniej:

Wymień pozostałe bóstwa, pojawiające się w tekście gry (wskaż przykład wystąpienia imion i ew. konkretnych wyznawców). Nie liczę książek "historycznych" bo tam jest prawie wszystko. Ja pobieżnie naliczyłem 10, może jest więcej?

Cecylio 

Podziękowania: 7/36
Wysłany: 2016-11-21, 09:42   

Na pewno trzeba będzie to uzupełnić, ale strzelam.

Jest wyznawca Illmatera, w lokacji Most Firewine, który zachęca nas do porzucenia wszystkiego. Tiax jest wyznawcą Cyrika, Viconia ma swoją Shar, a Branwen czci Tempusa (i jej tekście występuje jeszcze Auril oraz Valkur). Ajantis to pewnie Helm i jest jeszcze jego kapłan w Nashkel. Trzej chłopi na Farmie, to wyznawcy Talosa, a zlecają na zabicie dziewczynki będącej "kapłanką" Umberlee. Lathander i jego wyznawcy w Beregoście, a Oghma w Candlekeep. Yeslick nie jest aby wyznawcą Clangeddina? Jest też bodaj... Gond w Hali Cudów, czy jak jej tam. O, mamy też Krótki Miecz Maski! Gullykin - Yondalla, choć nie pamiętam czy ją z nazwy wymieniona. Dom Pani to bodaj Tymora, bo gdzieś mi ta nazwa dzwoni i gdzieś trzeba przypisać :razz: Ten czarodziej (IMIĘ!!!) na Wyspie Baldurana chyba coś gadał o Selune. Elminster pewnie o tym nie wspomina, ale strzał to strzał - Mystra. Więcej nie wynalazłem w głowie i w internetach (co by wspomóc pamięć, a podawałem tylko to co osobiście napotkałem).

EDIT: Jest jeszcze Malar i Leira, ale osobiście ich sobie nie przypominam - pierwszy to bodaj jakiś Druid go wyznaje, a druga występuje w zadaniu, o którym pierwsze słyszę.

Kliwer 

Wysłany: 2016-11-21, 10:01   

Cytat:
i jej tekście występuje jeszcze Auril oraz Valkur

O, o tym zapomniałem.

Cytat:
Ajantis to pewnie Helm i jest jeszcze jego kapłan w Nashkel.

Chodzi o bóstwa, które nie mają świątyni, w uzupełnieniu do poprzedniego pytania.

Cytat:
Elminster pewnie o tym nie wspomina, ale strzał to strzał - Mystra.

Mystrę wyznaje jeden z magów na Lodowej Wyspie (wiemy o tym z notatki przy jego zwłokach.

Cytat:
Jest jeszcze Malar i Leira,

Na Malara powołuje się jeden z druidów w kniei Larsa ("Niech gniewa Malara was pochłonie!" czy coś takiego). O Leirze mówi dziewczyna w Ostrzu i Gwiazdach. W oryginale przeprowadza się z nią tylko dziwną gadkę, dopiero NTotSC rozwija ten wątek w zadanie.

W zasadzie mogę zaliczyć (i tak jest więcej niż pośpiesznie naliczyłem). Ale ja widzę jeszcze jedno, więc może ktoś sobie przypomni? Dość charakterystyczne, mówione bóstwo.

Cecylio 

Podziękowania: 7/36
Wysłany: 2016-11-21, 10:27   

Xzar - Myrkul (strzał, ale w stopę)? Kazah, starożytne bóstwo zniszczenia?

I nadchodzi ten moment, gdy wszelkie pytania wyparowały mi z głowy...

Jak się nazywa i gdzie go spotykamy oraz co go gryzie (nie, nie Gilberta Grape'a) i jaką ma do nas prośbę, brat czarodzieja z Kopalni Otulisko, Davaeorna?

Kliwer 

Wysłany: 2016-11-21, 10:59   

Łatwe. Nazywa się Chirurg, występuje gdzieś na Wybrzeżu Mieczy, któraś z nadmorskich lokacji. Gruzie go, że mógł zabić brata ale nie zabił, przez co wielu ludzi zginęło (w tym chyba ich ojciec). Chce, byśmy go dopadli, do tego nas leczy.

A w poprzednim zapomniałeś o "na młot Moradina" :razz:

greegarak 

Wysłany: 2016-11-23, 18:56   

Kliwer może nie mieć weny, więc:

Jak, grając solo, wyrzeźbić posąg w kamieniu, który byłby naszym dziełem?

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 102/83
Wysłany: 2016-11-23, 23:45   

Wyrzeźbienie posągu w kamieniu = petryfikacja?

Powiedziałbym, że wystarczy zauroczyć jakiegoś bazyliszka, niech kogoś potem spetryfikuje - no ale to dalej będzie dzieło bazyliszka, więc odpada, tak?

To może jest jakiś trik, by przeklętego zwoju petryfikacji użyć na kimś innym niż na sobie? Bo wydaje mi się, że nie da się tak po prostu użyć go na innej osobie. Ale jeśli to jakiś trik, to nie wiem, jak dokładnie tę operację przeprowadzić (jakaś sprytna podmiana z innym przedmiotem, czy jak?).

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

soq

Wysłany: 2016-11-24, 10:09   

greegarak napisał/a:
Kliwer może nie mieć weny, więc:

Jak, grając solo, wyrzeźbić posąg w kamieniu, który byłby naszym dziełem?

Pułapka przy moście zagadek?

greegarak 

Wysłany: 2016-11-24, 19:33   

soq napisał/a:
Pułapka przy moście zagadek?

Jaka pułapka ? Czy to nie w dwójce?
Cytat:
Powiedziałbym, że wystarczy zauroczyć jakiegoś bazyliszk
.
No ładnie Porfirionie nie bierzesz konsekwencji na swoje barki. A kto zauracza bazyliszka? Protagonista. I to jego dzieło, bazyliszek jeszt narzędziem,.
Inny sposób to przywołać potwory by bazylii ich ociosał, lub zauroczyć postronnych.

P. S. Ktoś mi pomorze zrozumieć dlaczego gliniarz z filmu "Legendy Polskie. Film Operacja Bazyliszek. Allegro"
- nie skamieniał jak się gapił w gapia bazyliszka?

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 99/79
Wysłany: 2017-07-18, 20:58   

Zadam, skoro nikt się nie kwapi.

Czyim wujem był Ragefast?

No dobra, zaliczam, bo niewątpliwie wiesz, o kogo chodzi.
Postać nazywa się Jopi. Włosy były zielone dlatego, bo Ragefast rzucał na gówniarzy Korową skórę (tylko ciekawe jak, skoro to zaklęcie druida).
Ostatnio zmieniony przez Aristo 2017-07-20, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  

Berg`inyon 

Podziękowania: 3/22
Wysłany: 2017-07-20, 00:09   

Gościa z Pomocnej Dłoni, któremu ów czarodziej "farbował" włosy na zielono :P Nie pamiętam tylko imienia gościa... także w Twojej ocenie leży Aristo czy odpowiedź zostanie zaliczona :wink:

Kliwer 

Wysłany: 2017-08-10, 14:29   

To może odnowię:

Wskaż przynajmniej czterech gadających nieumarłych

Odpowiedz do tematu