Poprzedni temat «» Następny temat
Pożegnanie Vlada z moddingiem
Autor Wiadomość
Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 106/26
Wysłany: 2017-07-21, 21:34   

Po 20 latach moddowania autor Neverending Journey ogłasza przejście na emeryturę wydając ostateczną wersję Neverending Journey.

Przyznam szczerze, iż mimo nie przepadałem za podejściem Vlada do sprawy kompatybilności jego modów z innymi, jak również jego zapiekłym podejściem nawet nie tyle do Beamdoga, co do graczy preferujących EE, to jednak szkoda, że już więcej modyfikacji nie wyda. No i zaskoczyło mnie zdanie, że nie ma nic przeciwko, jeśli chodzi o adaptację jego modów do innych instalacji (w tym EE, co kiedyś wyraźnie zaznaczył, że sobie nie życzy). Mimo wszystko, miłe z jego strony. Nie podejrzewam, by ktokolwiek podjął się tego zadania, ale doceniam :smile:
Into the middle I was led
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Meisarcha
Meisarcha

Podziękowania: 61/93
Wysłany: 2017-07-22, 02:07   

To się nazywa mieć mieszane uczucia. Oczywiście bardzo mnie cieszy ostateczna wersja NeJ, ale zapowiedź Vlada tę radość w znacznym stopniu mąci. Tak czy owak, odczuwam wdzięczność dlań za to, że wzbogacił nasz świat.

Wydzieliłem temat (takie wydarzenie nań zasługuje, jak sądzę). Podziękowania za informację.

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2017-07-24, 20:10   

Póki nie zaktualizuję tematu z wieściami ze świata modderskiego, NEJ3 v7.02 został oficjalnie wstawiony na stronę BWL.

Jak również dowload do Vlad's Compilation, czyli moda zbierającego w jedną istalkę wszystich modyfikacji (nie licząc NeJ) wydanych przez Vlada.

To teraz czekamy na jakiegoś maestro, który to wszystko dostosuje do EE :lol:

Meisarcha

Wysłany: 2017-07-24, 20:53   

Ja cieszę oko od soboty. W sumie dokłada tylko trochę w porównaniu do 6.94 - Niższą Głębię Dorna, Zamrożone Easthaven i jeszcze jakiś drobiazg, którego mapy nawet NI nie chce mi pokazać TT9001 bodaj. Zmian od 702 sprzed roku (tak, obie mają ten sam numer) jest jeszcze mniej - sporo dopisanego dialogu dla Hrothgata i trochę innych NPCów + zakończenie)
Jedyny - bardzo duży - minus to koniecznosć instalacji ze wspomnianą przez Cahira VC (w tym Baldurdasha - ciekawe, jak to się przełoży na kompatybilność w BWP/BWS?).
W VC prócz wspomniannego BD zawarte są też Keldorn Romance i TS (ten nie BP).

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2017-07-24, 21:14   

Nie miałem niestety przyjemności zagrania nigdy w NeJ, gdyż zbyt późno zainteresowałem się tym modem (już po wyjściu EE), ale na tyle na ile zdołałem się zorientować, Vlad nigdy nie specjalnie się nie przejmował kompatybilnością z innymi modami :wink: Tak więc obawiam się, że dostosowanie jego modów do EE byłoby karkołomnym zadaniem.

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 59/87
Wysłany: 2017-07-26, 23:24   

Wszystko fajnie, ale trochę przesadził z tym wymuszaniem instalacji Vlad's Compilation, gdy ktoś chce zagrać w NeJa. Jak już opublikujemy to nasze tłumaczenie, to gracze, żeby się nim nacieszyć poza WoBG, będą musieli instalować jakieś wciąż niespolszczone mody? I do tego gryzące się z innymi modami?
Wierzę, że można dobrze napisać romans z Keldornem, ale dla mnie to już jednak trochę zbyt daleko posunięta fanaberia...

Meisarcha

Wysłany: 2017-07-26, 23:52   

Moim zdaniem wersja 6.9.1. i patch 6.9.4. wciąż będą dostępne (w ten czy inny sposób) - skoro wciąż można znaleźć tę 4 coś. A potem się zobaczy. Zresztą o potencjalnym udziale SoMu powinien wypowiedzieć się Namarcha.

Biedny Vlad - ma swoistą umiejętność do zbierania gromów - a to odmową update'u WeiDu do wersji post-Weimerowej, a to przez niekompatybilność, niezgodę na traifikację, zwalczanie wersji EE, a teraz to. Co ciekawe, nowe rzeczy wychodzą, gdy odpuszcza stare;) Ja poniekąd go rozumiem (co ciekawe to nawet nie jego dzieła - Leina, zdaje sie i KR) - stworzył w miarę spójny i zbalansowany świat (bo TS z NeJ takie są - jak na mody, ofc) i chciałby, by tak właśnie go grano i postrzegano, a nie oceniano NeJ w jednym worku (pt. megamody są do niczego) np. z CtB.

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 59/87
Wysłany: 2017-07-27, 10:07   

Meisarcha napisał/a:
Moim zdaniem wersja 6.9.1. i patch 6.9.4. wciąż będą dostępne (w ten czy inny sposób) - skoro wciąż można znaleźć tę 4 coś. A potem się zobaczy.

Trochę niezręcznie by było, gdyby trzeba było dystrybuować "spod lady" wcześniejsze wersje moda. Mimo wszystko Vlad mógł pozostawić możliwość zagrania w samego NeJa (który mnie akurat naprawdę ciekawi i wcale nie odstręcza mnie fakt, że to megamod), tylko na przykład dać znać, że zaleca łączenie go ze swoimi pozostałymi modami. Może wiedza o tym, że coś z jego prac zostało przetłumaczone wpłynęłoby na jego decyzję o udostępnieniu innej opcji? Na przykład: "wciąż dostępna wersja 691/694, ale tylko po polsku..."
Meisarcha napisał/a:
Zresztą o potencjalnym udziale SoMu powinien wypowiedzieć się Namarcha.

Udziale w tłumaczeniu dodatkowej zawartości? W sumie nie o tym wcześniej pisałem, ale skoro SoM zrobił już tak dużo, by spolonizować tę megamodyfikację, to chyba skusi się i na resztę.
Ostatnio zmieniony przez memory 2017-07-27, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  

Meisarcha

Wysłany: 2017-07-27, 10:15   

memory napisał/a:
Udziale w tłumaczeniu dodatkowej zawartości?

Tak. I właśnie z uwagi na to, co podniosłeś dalej. Choć to chyba kwestia do rozstrzygnięcia w Waszym, SoMowym, gronie. Od Namarchy skądinąd wiem, że jesteście nieźle zawaleni robotą (to w sumie stała rzecz).

A co do wcześniejszego tekstu - to póki co nawet nie mamy gotowej tej 6.9.1 - to nie wyrzut, a konstatacja.

Kliwer 

Podziękowania: 128/189
Wysłany: 2017-08-10, 12:43   

Cytat:
koniecznosć instalacji ze wspomnianą przez Cahira VC (w tym Baldurdasha

Wiem, że to moderstwo, wolontariat i tak dalej, nie można za wiele wymagać... ale to jednak trochę niepoważne. Baldurdasha nikt już nie instalował 10 lat temu, kiedy zaczynałem bawić się w modowanie.

NeJ to dobry mod, chociaż grałem w niego tylko na WoBGu. Sam pomysł zintegrowania IWD z BG jest świetny. W takiej rozgrywce widać, że IWD jest pod wieloma względami znacznie lepsze od Baldura... (chociażby wpływ rasy/klasy/cech na dialogi). Chociaż sam NeJ wydawał mi się zawsze niemożebnie przegadany i przekombinowany- wolałbym zwykłe IWD, bez Hrothgara i tego cyrku z podróżami w czasie. Druga część (ta w Haalui) jest też niezła, wiele w niej świetnych koncepcji (limit czasowy, konieczność radzenia sobie bez ekwipunku), tylko strasznie to było niedoszlifowane po krawędziach.
No szkoda, że Vlad się wycofał, bo jeszcze pewnie wiele można by poprawić.

Odpowiedz do tematu