Poprzedni temat «» Następny temat
ARIADNE NPC
Autor Wiadomość
nowus777 

Podziękowania: 6/35
Wysłany: 2017-07-24, 20:28   ARIADNE NPC

ARIADNE NPC NPC to mod dodający nową postać przyłączalną - mod będzie wchodził w skład modu BGEE 10 NPC PROJECT. Ponieważ mod jest w fazie produkcji, niektóre z poniższych informacji mogą zostać zmienione w toku jego tworzenia.

rasa: człowiek
klasa: mag
charakter: chaotyczny dobry
statystyki:
siła: 8
kondycja: 13
zręczność: 10
inteligencja: 19
mądrość: 16
charyzma: 17

BIOGRAFIA: w opracowaniu

2017/07/24 do ukończenia pozostało:
- wybrać miejsce na planszy
- stworzyć umiejętność/specjalny przedmiot
- stworzyć dialog przyłączenia i odłączenia
- stworzyć quest łącznie z postaciami w niego zaangażowanymi
- stworzyć przyjaźń z charname i uwarunkować skryptami
- stworzyć dialogi uwarunkowane reputacją
- stworzyć bantery okolicznościowe
- stworzyć bantery z NPC
- stworzyć romans z charname i uwarunkować skryptami
- stworzyć konflikty romansowe
- dodać wpisy do dziennika
- stworzyć soundset
- napisać readme
Ostatnio zmieniony przez nowus777 2017-09-04, 21:37, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 196/66
Wysłany: 2017-07-24, 20:35   

Ja nie wiem, czemu ludzie tak eksploatują ten portret. No i statystyki:
Cytat:

Czyli taką kochaniutka intelektualistka...? Poza tym statystyki na 19 w modach to już wskazuje, że ktoś może iść w "za dużą fajność" swojej kreacji. To już lepiej jej dać punkt więcej siły albo zręczności, ale zjechać do tych 18, bo to już idzie w jakieś "boskie" statystyki. Tak, w oryginale grze się zdarzyło... ale mody to jednak bardziej muszą uważać na to.

nowus777 

Wysłany: 2017-07-24, 20:41   

Lava Del'Vortel napisał/a:
Ja nie wiem, czemu ludzie tak eksploatują ten portret.

Wszystkie wklejone przeze mnie portrety to wersje "poglądowe", a zatem niewykluczone, że zostaną zmienione.

Cytat:
No i statystyki:
Czyli taką kochaniutka intelektualistka...?

Absolutnie nie zamierzam iść w tym kierunku. Kochanych intelektualistek trochę już jest, mam zupełnie inny pomysł na tę postać.

Cytat:
Poza tym statystyki na 19 w modach to już wskazuje, że ktoś może iść w "za dużą fajność" swojej kreacji. To już lepiej jej dać punkt więcej siły albo zręczności, ale zjechać do tych 18, bo to już idzie w jakieś "boskie" statystyki. Tak, w oryginale grze się zdarzyło... ale mody to jednak bardziej muszą uważać na to.

Ok, dzięki za uwagę. Przemyślę to jeszcze, aczkolwiek pamiętam, jak w przypadku niskich statystyk Mirandy kilka osób zarzucało mi, że przyjmują one niskie wartości. Mam nadzieję, że uda mi się to obronić jej fabułą - zobaczymy, co pokażą testy. A statystyki Ariadne przemyślę jeszcze.

Meisarcha

Podziękowania: 69/113
Wysłany: 2017-07-24, 22:24   

Jak rozumiem tematy sa do opinii, propozycji itp.?
Ja nie wiem, czemu ludzie tak eksploatują ten portret.

A był w jakims modzie?
No i statystyki:

Ja wiem? Paru NPCów z gry ma 19, Coran nawet 20 (i to zręczności, czyli cechy która ma spore przełożenie na jakość gry, w przeciwieństwie do inteligencji, która wpłynie co najwyżej na wiedzę - mag w BG I i tak nie będzie wymiatał jej poziomem), tak samo Kagain (kondycja - też arcyważna). Nie, żebym polemizował, ale wysokie statystyki mentalne są moim zdaniem z naddatkiem rekompensowane beznadziejnymi statami fizycznymi. To na pewno będzie postać, którą będzie sie prowadzić wyłącznie dla warstwy fabularnej, więc powinna mieć dopracowane i naprawdę ciekawe dialogi, do tego - jak Jan Jansen - powinno być widoczne, że NPC rozumie więcej, szybciej i lepiej niż większość innych - kojarzy fakty, wyciąga wnioski itd., do tego ma wysoką mądrość - to już powinien być ktoś, kto swoim poziomem umysłu i doświadczenia miażdży innych, sypać z rękawa danymi itd. Zwłaszcza, że ma charakter chaotyczny dobry - czyli jest dość wylewna, dzieli się doświadczeniem z innymi, stara się pomagać czym może (a że nie obroni orężem, to radą). Do tego przydałoby sie, by miała ciekawe zadanie. Trudna sprawa.
BTW (choć obawiam się, że stałaby się Aerie II) mogła by być kapłanem/magiem (na poziomie BG I nie byłaby jeszcze tak przepakowaną postacią jak w BG II)

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 196/66
Wysłany: 2017-07-24, 22:40   

Ty nie rozpoznałeś? To ta sama panienka co Larsha: http://baldur.cob-bg.pl/larsha?pg=2
To ogólnie postać z MMORPG i jej obrazki są w różnych modach. Też Zyraen (ten od Beyond the Law) pracował nad NPC, który wykorzystywał 3 wersje tego portretu.

Co do statów - powiedziałem, że oryginalnym postaciom się to wybacza, ale przy modach sugeruje trochę chodzenie w stronę Mary Sue. Nie zawsze tak jest, ale już jest obawa na samym początku i nie pomaga to raczej w reklamie.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 126/30
Wysłany: 2017-07-25, 05:36   

Generalnie, jeśli chodzi o portrety, to pierwsze co bym zrobił, to napisał do autorów grafik prośbę o zgodę na użycie ich w modyfikacji. To tak dla przyzwoitości i w celu uniknięcia ewentualnych nieprzyjemności. Na forum Beamdoga rozkręciła się swego czasu kampania dotycząca używania portretów bez zgody autorów grafik, która zaowocowała zdaje się usunięciem jednego moda i okrojeniem kilku z nich z portretów, co do których dotarcie do autorów grafik okazało się zbyt dużym wyzwaniem. Poza tym te portrety faktycznie są bardzo eksploatowane i jak dla mnie średnio wpasowują się w ogólny styl portretów postaci z gry.
Into the middle I was led

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 26/68
Wysłany: 2017-07-25, 08:52   

Co do portretów, to rzeczywiście wypadałoby samemu je zrobić. Chociaż maluję, to ja bym się nie obraził, gdyby to było do użytku niekomercyjnego, co najwyżej poprosiłbym o wskazanie źródła i napisanie, kto jest autorem. Ale cóż, domena publiczna i prawa autorskie... Nie każdy się zgodzi na wykorzystanie.

Z drugiej strony stworzyć portret, który będzie pasował do oryginalnych, to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, że oryginalne portrety do BG I to zmodyfikowane zdjęcia, a przynajmniej tak mi pewien grafik powiedział.

"Tylko wariaci i dzieci, z innymi współżyć trudno" - z sekretnych zapisków Antoniego Kępińskiego.

nowus777 

Wysłany: 2017-07-25, 09:25   

Cytat:
Jak rozumiem tematy sa do opinii, propozycji itp.?

Dokładnie tak :)

Cytat:
Zwłaszcza, że ma charakter chaotyczny dobry - czyli jest dość wylewna, dzieli się doświadczeniem z innymi, stara się pomagać czym może (a że nie obroni orężem, to radą). Do tego przydałoby sie, by miała ciekawe zadanie. Trudna sprawa.

Wiem, mam wyzwanie, ale liczę, że podołam :)

Cytat:
Generalnie, jeśli chodzi o portrety, to pierwsze co bym zrobił, to napisał do autorów grafik prośbę o zgodę na użycie ich w modyfikacji. To tak dla przyzwoitości i w celu uniknięcia ewentualnych nieprzyjemności.

Poruszałem na tym forum kiedyś ten problem i pojawiły się komentarze, że wystarczy odpowiednio opisać wszystko w readme. Doskonale zdaję sobie sprawe, że korzystam z czyichś prac, natomiast w readme moda z całą pewnością poinformuję, skąd pochodzi portret. Nie uważacie, że takie rozwiązanie wystarczy? Jeśli nie, będę szukał kogoś, kto umie się bawić grafiką, bo niestety w tej kwestii jestem absolutnie zielony :(

Meisarcha

Podziękowania: 69/113
Wysłany: 2017-07-25, 10:13   

Ty nie rozpoznałeś? To ta sama panienka co Larsha

Jakoś nie - czasem jak widać zdjęcie en face wydatnie różni się od profilowego;) A panny nie znałem (i nie znam).

Chyba też będzie miała konflikt z Edwinem (a raczej Ed z nią) - w końcu będzie nam nim górować i pewnie nie podaruje sobie drobnego przytyku labo i paru, gdy ten będzie puszyć się swoim intelektem.

nowus777 

Wysłany: 2017-07-25, 11:04   

Wzajemne relacje z innymi NPC to dla mnie jedna z najważniejszych rzeczy w trakcie tworzenia NPC. W "procesie produkcji Mirandy" bardzo zależało mi na tym, aby powiązać ją w różnego rodzaju relacje z dotychczas znanymi postaciami, zachowując przy tym oczywiście ducha tych postaci. Pierwsze komentarze testujących okazały się satysfakcjonujące - Meisarcha, jeśli zamierzasz spróbować zagrać kolejny raz w BGEE, bardzo polecam Ci dołączenie Mirandy i samodzielne sprawdzenie, jak wygląda sprawa banterów :) W przypadku Ariadne i pozostałych NPC quest. fabuła i bantery to dla mnie kwestie priorytetowe.

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 126/30
Wysłany: 2017-07-28, 20:09   

nowus777 napisał/a:

Cytat:
Generalnie, jeśli chodzi o portrety, to pierwsze co bym zrobił, to napisał do autorów grafik prośbę o zgodę na użycie ich w modyfikacji. To tak dla przyzwoitości i w celu uniknięcia ewentualnych nieprzyjemności.

Poruszałem na tym forum kiedyś ten problem i pojawiły się komentarze, że wystarczy odpowiednio opisać wszystko w readme. Doskonale zdaję sobie sprawe, że korzystam z czyichś prac, natomiast w readme moda z całą pewnością poinformuję, skąd pochodzi portret. Nie uważacie, że takie rozwiązanie wystarczy? Jeśli nie, będę szukał kogoś, kto umie się bawić grafiką, bo niestety w tej kwestii jestem absolutnie zielony :(

Nowus777 odnośnie kwestii wykorzystywania grafik innych autorów we własnych modyfikacjach polecam lekturę następujących tematów na forum Beamdoga:
About sharing other people's art/ How to properly source
About using and modifying other people's works
Into the middle I was led

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
nowus777
nowus777 

Wysłany: 2017-07-28, 20:11   

Cahir napisał/a:
nowus777 napisał/a:

Cytat:

Nowus777 odnośnie kwestii wykorzystywania grafik innych autorów we własnych modyfikacjach polecam lekturę następujących tematów na forum Beamdoga:
About sharing other people's art/ How to properly source
About using and modifying other people's works

Bardzo dziękuję, na pewno zapoznam się z lekturą!

Odpowiedz do tematu