Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Problemy techniczne
Autor Wiadomość
anoim2666

Podziękowania: 47/17
Wysłany: 2016-04-22, 11:27   

Unins000.dat literówka
Podziękuj autorowi tego posta

Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2016-04-22, 11:32   

U mnie jest ale nie wiem czy ci pomoże bo zawiera m.in. ścieżki do plików (D:\Games\BG2 - SoA\Data\AREA2200.bif, C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Bioware\Baldur's Gate II\Baldur's Gate II.lnk etc). Nie jest to też plik tekstowy żeby można go było łatwo i bezpiecznie zedytować.

EDIT: link usunięty
Ostatnio zmieniony przez Scol 2016-04-22, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  

anoim2666

Podziękowania: 47/17
Wysłany: 2016-04-22, 11:35   

Znalazłem ten plik na innym komputerze. Po problemie. Zastawiam się tylko jakim cudem on zniknął.

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2017-07-18, 20:35   

Problem: Baldur's Gate / Baldur's Gate 2 / Icewind Dale / Icewind Dale 2 / Planescape Torment po włączeniu wypluwa błędem "aplikacja nie została właściwie uruchomiona 0xc00000022" na systemie Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10

Rozwiązanie : Należy włączyć Direct Play w systemie Windows. Przechodzimy do panelu sterowania -> programy -> włącz i wyłącz funkcje systemu windows -> wybieramy legacy components i zaznaczy checkboxa Direct Play. Po chwili instalacji komponent powinien się zainstalować, a gra działać.
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Nobanion
Berg`inyon 

Podziękowania: 3/24
Wysłany: 2018-03-08, 18:42   

Miałem właśnie pisać o problemie z odpaleniem gry, a widzę, że jest on na wierzchu w ostatnim poście :wink: Z tym, że u mnie podane wyżej rozwiązanie nie przynosi efektu. Podczas instalacji Direct Play informuje, że potrzebuje uruchomienia ponownie komputera do zakończenia instalacji. Robię to i zabawa zaczyna się od nowa - Baldur nie działa, w funkcjach Windowsa zaznaczam Direct Play, instaluję, uruchamiam ponownie... itd. W kółko. Uruchamiałem lapka już z 10 razy, Direct Play wciąż nie jest zainstalowany. Potrzebuję zrobić coś z nadmiarem wolnego czasu a nie mogę odpalić Baldurka :wink: Ktoś pomoże ogarnąć co jest grane?

E: Chodzi o Windows 10.
Ostatnio zmieniony przez Berg`inyon 2018-03-11, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2018-03-11, 08:08   

W "Programy i funkcje" kliknij na "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows", rozwiń listę o nazwie "Składniki starszej wersji" i zaznacz pole "Direct Play".

Berg`inyon 

Wysłany: 2018-03-11, 09:10   

Radziłbym dokładniej czytać. Nie przynosi to u mnie efektu. Może dla pewności pogrubię to, co napisałem.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 431/314
Wysłany: 2018-03-11, 09:44   

Jeżeli ta instrukcja działa (a działa, bo pomogła wielu ludziom), to znaczy, że raczej problem występuje w jednym z dwu miejsc: 1. źle ją wykonujesz, 2. masz problem z instalką windowsa. Jeżeli jesteś pewien, że 1 punkt jest niespełniony, może powinieneś zainstalować na nowo windę?

EDIT: Sam mam 10 i mi śmiga.

EDIT II: Może wyciągam zbyt daleko idące wnioski, ale przypomina mi to problemy z kategorii "WoBG nie działa", gdzie na koniec wychodzi, że to wina gracza/sprzętu gracza nie instalki dradiela.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Berg`inyon 

Wysłany: 2018-03-11, 16:03   

Laptop jest nowy, zakupiony na początku stycznia, z oryginalnym Windowsem. Dlatego tym bardziej dziwię się, że są z tym problemy. W zasadzie to nawet dużo na nim póki co nie instalowałem. Aktualizacje na bieżąco instaluję. Naprawdę nie mam pojęcia co jest grane.

Wykonam po kolei od nowa to samo i opiszę jak to wygląda: Ustawienia -> Aplikacje i funkcje -> Programy i funkcje -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows -> Składniki starszej wersji -> DirectPlay -> OK. System wykonuje wtedy wyszukiwanie wymaganych plików, po paru sekundach informuje mnie o zakończeniu wprowadzania żądanych zmian. "System Windows musi wykonać ponowny rozruch komputera w celu zakończenia instalacji żądanych zmian". DO wyboru mam: [Uruchom ponownie teraz] i [Nie uruchamiaj ponownie]. Po kliknięciu rzecz jasna pierwszej opcji, komputer uruchamia się ponownie, lecz nadal wszystko stoi w miejscu, DirectPlay nie jest zainstalowany.

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2018-03-11, 18:41   

Próbowałeś instalować starsze biblioteki DirectX? Ja miałam problemy z uruchamianiem starszych gier i wystarczyło manualnie pobrać oraz zainstalować starsze komponenty i aplikacje Windows. Takie jak NET Framework od 2.0 do 3.5; OpenAL; DirectX SDK; Visual C++.

Berg`inyon 

Wysłany: 2018-03-11, 23:14   

Próbowałem z niektórymi DirectXami, ale bezskutecznie. Przede wszystkim tylko DirectX 12 się pomyślnie zainstalował, reszty jakby Windows 10 nie akceptował. Z resztą wymienionych nie próbowałem, ale w sumie nic innego mi nie pozostało ;) Dziękuję. Zobaczymy co z tego będzie.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 431/314
Wysłany: 2018-03-11, 23:41   

BG potrzebuje DirectX 9 bodaj

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Berg`inyon 

Wysłany: 2018-03-12, 10:25   

Windows 10 nie chce nawet próbować zainstalować DirectXa 9, ponieważ nie jest on przeznaczony do tej wersji. Wyskakuje komunikat na których Windowsach można go instalować. DirectX 10, 11 i 12 nic nie zmieniają. DirectX 8 również nie chce się instalować. Może brakuje któregoś bądz którychś plików .dll?

Nobanion 
kotołak

Podziękowania: 88/193
Wysłany: 2018-03-12, 10:45   

Ja przepraszam, że się wtrącę by nie było, że naciskam, czy cuś ^^ ale jaką masz wersję win 10, jaka karta grafiki? Pytam się, bo miałem swego czasu problemy z grami przypisanymi niestety do danej wersji win 10 i w moim wypadku procesora/ karty i to nie laptop, ale do rzeczy - jakie? :razz:

Berg`inyon 

Wysłany: 2018-03-12, 12:28   

Nobanionie, Windows 10 Home, wersja 1709, 64 bit. Karta graficzna Intel(R) HD Graphics 1GB. Procesor również Intela 1,6 GHz 4-rdzeń. Nie wiem czy to coś pomoże, bo wydaje się, że ewidentnie jest coś nie tak z instalacją DirectPlay, które nie jest w stanie ukończyć swojej instalacji poprzez restart komputera, ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie :wink:

EDIT: W ramach ciekawostki dodam, że wymagający DirectX 9 HoMM V uruchamia się bezproblemowo. Nie woła o DirectPlay ani nic innego.

Odpowiedz do tematu