Poprzedni temat «» Następny temat
Classic Adventures - prace nad tłumaczeniem
Autor Wiadomość
memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 56/76
Wysłany: 2017-03-24, 20:12   Classic Adventures - prace nad tłumaczeniem

Rozpoczęły się prace nad przekładem na język polski totalnej konwersji Classic Adventures. Postanowiliśmy się zmierzyć z tym obszernym modem (2,5MB tekstu) niejako w odpowiedzi na dość duży napływ chętnych do pomocy przy tłumaczeniu, który to zawdzięczamy ogłoszeniom anoima2666 (jeszcze raz dziękujemy). Traifikacji moda, z wielkim poświęceniem, błyskawicznie dokonał morgan (także dzięki).
Oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy tłumaczeniu. Wciąż pozostaje do rozdysponowania wiele dialogów związanych z lokacjami oraz NPCów. Ze względu na rozmiar projektu konkretne paczki zostaną przedstawione w tym temacie w późniejszym terminie.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
greegarak
anoim2666

Podziękowania: 38/17
Wysłany: 2017-03-24, 20:57   

Czyżby mody wam się do tłumaczenia skończyły, że zamierzacie praktycznie nową grę tłumaczyć :curious: ?
A tak btw, skoro jest tylu nowych tłumaczy to może przedstawiłbyś listę nad czym oni pracują i czego się spodziewać po polsku w najbliżej przyszłości.
Podziękuj autorowi tego posta

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Exiled Drow

Podziękowania: 14/31
Wysłany: 2017-03-24, 21:01   

Nom, za npców byście się wzilkli :lol:

Heh, masz piwo:)

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 56/76
Wysłany: 2017-03-24, 21:18   

anoim2666 napisał/a:
Czyżby mody wam się do tłumaczenia skończyły, że zamierzacie praktycznie nową grę tłumaczyć :curious: ?

Cóż, uznaliśmy, że ten akurat jest wart grzechu. Powstał w oparciu o uznane moduły do papierowego AD&D, więc fabularnie raczej nie zawodzi.

anoim2666 napisał/a:
A tak btw, skoro jest tylu nowych tłumaczy to może przedstawiłbyś listę nad czym oni pracują i czego się spodziewać po polsku w najbliżej przyszłości.

Tutaj można znaleźć część informacji, a rozpiska paczek z CA, jak już pisałem, pojawi się wkrótce.

Pavlus napisał/a:
Nom, za npców byście się wzilkli :lol:

Których konkretnie?

Dalszy ciąg offtopicu przeniesiony tutaj - me.
Ostatnio zmieniony przez memory 2017-03-26, 14:16, w całości zmieniany 5 razy  

greegarak 

Podziękowania: 25/42
Wysłany: 2017-03-25, 10:33   Re: Classic Adventures - prace nad tłumaczeniem

memory napisał/a:
Rozpoczęły się prace nad przekładem na język polski totalnej konwersji Classic Adventures. Postanowiliśmy się zmierzyć z tym obszernym modem (2,5MB tekstu) niejako w odpowiedzi na dość duży napływ chętnych....

To ożywcza wiadomość. Modyfikacja jest obszerna (a to dopiero połowa planów autorów) i dość specyficzna jeśli idzie o dialogi. Przypomina serial z miłosnym wątkiem głównym. Chodzi o romanse i silne relacje przyjacielski między co najmniej 6-ioma NPC. Niemniej cieszy ta inicjatywa. A i jest to mod w którym najlepiej czytało się dialogi po angielsku, z tego wnioskuje że autorzy są dobrymi pisarzami.

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 20/61
Wysłany: 2017-06-13, 21:25   

Super. Ogólnie kumam angielski (np. porozumiem się z obcokrajowcem, gdy nie wie, którym autobusem jechać), ale w tej totalnej konwersji trzeba operować językiem literackim, a to dla mnie zbyt duża bariera.

No i poza tym wszystko tam jest nowe, a nie odgrzewany kotlet.

///

Odpowiedz do tematu