Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyczny zestaw modów
Autor Wiadomość
neuromancer 

Podziękował 19 razy
Wysłany: 2017-06-11, 20:12   Klimatyczny zestaw modów

Hej, przymierzam się do przejścia BG2 (już od pół roku...), przygotowałem sobie jedną listę jednak niestety ze względu na awarię dysku nie udało mi się jej odzyskać wiec musiałem od nowa przebić się przez opisy. Chciałbym prosić o komentarz co do tego co sobie wybrałem - generalnie interesuje mnie opinia czy czegoś nie pominąłem - skupiłem się na "zwykłych" modach (nie 'megamodyfikacjach - te sobie darowałem na tą chwilę) - bo być może umknął mi jakiś mniej lub bardziej kultowy mod który fajnie zobaczyć.
To co mnie interesuje to ciekawe questy, utrudnienia walk (może nie w sensie dla starych wyjadaczy którzy chcą 'wymasterować' swoje 'buildy' ale bardziej dla osoby która chce urealnić rozgrywkę + może delikatnie ją utrudnić żeby koniecznym stało się dokładniejsze mikrozarządzanie) i rozszerzone rozmowy z NPCami. Generalnie wszystko co rozszerza ducha starego, dobrego baldura.
Mam też klika pytań na koniec listy bardziej natury technicznej.

Przepraszam za powtórzenia, ale poniższa lista jest też kolejnością instalacji ;) Dla ułatwienia czytania zmieniłem kolor powtórzonego modu.
    Oversight (1)
    BG2 fixpack
    Spellhold Gauntlet
    Dungeon Crawl
    Back to Brynnlaw
    the Sellswords
    Tales of the Deep Gardens
    Innershade
    the White Queen
    I Shall never forget
    Eilistraee's Song
    Item Upgrade
    Amber
    Valen
    Solaufein NPC
    Banter Packs
    NPC Flirt Packs
    Reunion
    Unfinished Business
    The Longer Road
    The Wheels of Prophecy
    Fading Promises
    Teleport Spell
    Aurora's Shoes and Boots v5 (1)
    Oversight (2)
    Wizard Slayer Rebalancing (1)
    Multiple Strongholds
    aTweaks
    Wizard Slayer Rebalancing (2)
    Aurora's Shoes and Boots (2)
    Widescreen Mod

Zdaję sobie sprawę, że to co dla mnie jest "klimatyczne" dla innego nim zupełnie nie jest mimo wszystko będę rad za wszelkie komentarze.

Moje pytania dotyczące uzupełniania tej listy:
Ascension i Tactics - mogę śmiało instalować? Zastanawiająco często czytałem informacje o tym, że to przestarzałe mody i mówiąc szczerze jestem zdezorientowany.
Xan - zawsze w drużynie miałem Edwina - czy Xan jest dobrą postacią do zastąpienia go - w sensie czy jest przynajmniej tak samo rozbudowany fabularnie (+interakcje z resztą załogi).
I na koniec pytanie dodatkowe - co prawda przy instalacji jeszcze zwrócę uwagę ale czy mod rozszerzający maksymalny level do 50 jest częścią powyższych czy trzeba go zainstalować niezależnie?

Podziękuj autorowi tego posta

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Podziękowania: 37/11
Wysłany: 2017-06-12, 17:56   

Kivan (od Domi) i Xan (od Kulyok) są fajni, Xanowi możesz wybrać podklasę. Może nie będzie tak silny jak Edwin, ale na pewno jako companion jest o wiele ciekawszy. Valen jest przepakowana.

Co do Ascension czy Tactics się nie wypowiem, bo grałam jeszcze w czasach przed EE i nie wiem jak jest teraz, ale ja zawsze grałam z SCS i rekomenduję je.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
neuromancer
Odpowiedz do tematu