Poprzedni temat «» Następny temat
[LINK] [TUTORIAL] Tworzenie lokacji w DLTCEP
Autor Wiadomość
Kirara 
Eriavalh Avarozhe

Podziękowania: 166/20
Wysłany: 2017-06-05, 09:24   [LINK] [TUTORIAL] Tworzenie lokacji w DLTCEP

TWORZENIE LOKACJI W DLTCEP
Opracowanie: Kirara

Tutorial jest dostępny pod adresem: tutorial_lokacji.surge.sh

Tutorial napisałam w postaci lekcji pokazujących kolejne etapy tworzenia przy pomocy DLTCEP w pełni działającej i funkcjonalnej lokacji do Baldur's Gate II. Do każdej części dołączyłam materiały treningowe (pliki lokacji), na których można samodzielnie wykonać omawiane zagadnienia. Ponadto specjalnie na potrzeby tego tutorialu przygotowałam grafikę nowego, małego obszaru (stworzoną z tekstur lokacji ar1100 - Wzgórza Umar) i to na nim właśnie będę przeprowadzała modderskie eksperymenty. Zapraszam!

SPIS TREŚCI:

Wstęp do tworzenia lokacji (typy plików, nazewnictwo)
Lekcja 1 - Podstawowe ugrywalnienie lokacji (przygotowanie obszaru do działania w grze)
Lekcja 2 - Fizyczne budowanie lokacji (typ obszaru, ściany, mapy SR/HT/LM) | (Area flag, Area type, Wallgroup, SR/HT/LM maps)
Lekcja 3 - Tło lokacji (dźwięki otoczenia, animacje otoczenia, postaci, pojemniki) | (Ambients, Animations, Actors, Containers)
Lekcja 4 - Przechodzenie między lokacjami (regiony podróży, wejścia, lokacja na mapie świata) | (Travel region, Entrances, Worldmap)
Ostatnio zmieniony przez Technarcha 2017-06-05, 21:25, w całości zmieniany 4 razy  
Podziękuj autorce tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
neuromancer, Zed Nocear
Odpowiedz do tematu