Poprzedni temat «» Następny temat
Punkty doświadczenia w WoBG - temat zbiorczy
Autor Wiadomość
Lightening

Podziękowania: 3/19
Wysłany: 2017-05-20, 00:14   

Czyli magiem nawet się nie wbije czarów 9 poziomu O.O. No tego to się nie spodziewałem. Trochę śmiesznie. Jak grałem w baldura tylko z tacticsem /battlesem /ascension to zwykle zdobywałem chyba koło 6,5mln kk grając z 6 osobami, wiedziałem, że wobg mocno ogranicza expa, ale nie spodziewałem się ,że się będzie kończyć nawet nie wbijając zdolności wyosokopoziomowych O.O.
Podziękuj autorowi tego posta

khayman 

Podziękowania: 19/13
Wysłany: 2017-05-20, 00:30   

wiesz, w sumie mozna powiedzieć, że to odzwierciedla stan kanoniczny, w końcu czystego BG2 bez dodatku tez kończysz bez featów i mozliwości rzucania zaklęc 9lvl :razz:

Lightening

Podziękowania: 3/19
Wysłany: 2017-05-20, 00:35   

W czystego bg2 nigdy nie grałem, dziwi mnie, że się kończyło bez zaklęć 9 poziomu. W końcu ja wy chodziłem z cieni zwykle chyba na 26-28 poziomie, bez modów chyba na 24 około, bez twierdzy z tobu to i tak powinno wychodzić gdzieś właśnie koło 3mln expa.

khayman 

Podziękowania: 19/13
Wysłany: 2017-05-20, 00:42   

Nom, taki smieszny myk. Czyste BG2 miało limit na 2 950 000 doświadczenia. Teraz tabelki ze strony cob'u:

http://baldur.cob-bg.pl/bg2?pg=1,5,8 "Doświadczenie a poziom"

Czyli mag kończył max z poziomem 17

http://baldur.cob-bg.pl/bg2?pg=1,5,18 "Lista znanych zaklęć"

Na 17 poziomie mozna mieć max 0 zaklęc 9lvl i 2 zaklęcia 8lvl itd.

Twórcy gry to byli jednak spryciarze jak sprzedać dodatek do BG2 8-)

Astharoshe 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 33/21
Wysłany: 2018-02-04, 00:19   

Odkopuję temat, bo może komuś przydadzą się moje spostrzeżenia, co do ustawienia sobie expa w grze.

Miałam mały problem z tym, jak ustawić sobie doświadczenie w WoBG, bo już wiedziałam z góry, że nie będę przechodzić niektórych modów ani IWD. W związku z tym ustawianie doświadczenia 10%/10% nie miało dla mnie sensu, a znowu też nie chciało mi się bawić w zmienianie % podczas samej gry. Wolałam więc ustawić sobie jakąś stałą wartość i tego się trzymać. Z drugiej strony, nie chciałam sobie dawać zbyt dużo doświadczenia, bo inaczej gra byłaby za łatwa i nie byłoby w tym żadnego wyzwania.

A zatem ostatecznie postanowiłam ustawić sobie przelicznik doświadczenia na 25%/50%, gdzie pierwszy odpowiada za potwory, drugi za zadania. Właśnie na tym przeliczniku przeszłam całe BG1, włącznie ze wszystkimi modami oprócz Drizzt Sagi. W sumie, przez większą część gry grałam 6-osobową drużyną, a początkowe lokacje przechodziłam 4- lub 5-osobowym składem, ale w stosunku do całości to był niewielki procent gry. Także, mogę uznać, że przeszłam całą grę w pełnym składzie.

Oto rezultat:

Jak widać mam "trochę" (40k expa w BG1 to całkiem pokaźna sumka, ale imho w obliczu całej sagi to niewiele) więcej doświadczenia niż przewiduje to limit w OzWM. Ten mały „boost” nie dał jednak żadnych dodatkowych korzyści dla mojej postaci, bo skończyłam grę i tak na poziomie 8. Jeśli dobrze pamiętam, to na tym dodatkowym expie skorzystała tylko Jaheira, a to ze względu na to, że jest wieloklasowcem. Także, żadne dużej przewagi mi to nie dało i ogólnie jestem zadowolona z końcowego efektu.

Na razie zamierzam trzymać się tego przelicznika w BG2, choć w II części selekcja modów będzie u mnie ostrzejsza. Odpadną niektóre megamody i wspomniany IWD, ale i tak jestem niezmiernie ciekawa, jak to wszystko wyjdzie w praniu i jeśli skończę, to nie omieszkam podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat ;).
Podziękuj autorce tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 113/138
Wysłany: 2018-02-04, 09:57   

Pierwszy etap WoBG wbrew pozorom wcale nie dodaje aż tak dużo doświadczenia za zadania jak mogłoby się wydawać. Zresztą podobny efekt Kliwer zaobserwował na swojej, trochę mniejszej instalacji. Z moich testów wynika, że nawet podniesienie ustawień na 100% za zadania nie pozwoli uzyskać dodatkowego awansu przy sześcioosobowej drużynie przez całą grę. Natomiast podniesienie doświadczenia za potwory do 25% już tak. Oczywiście przy założeniu, że zmierzymy się również z Drizzt Sagą (co mówi wiele o tym, jaki ten mod jest :wink: ).
Od etapu IWD (który Ty akurat pomijasz) zaczynają się już pojawiać zadania, za które nagroda w doświadczeniu nie dzieli się już na wszystkich członków drużyny, ale zostaje przyznana każdej postaci w danej wysokości. W Cieniach Amn te wartości potrafią być już naprawdę spore (nawet po 40 tysięcy na głowę). Trudno mi jednak ocenić jaki wpływ na rozgrywkę będzie to miało, przy pominięciu niektórych (mega)modów.
Ja najlepiej czułem się na etapie BG1, grając na 10/100. Pomogło to przebrnąć mozolny okres do pierwszego awansu; jest sporo drobnych zadań, które można wykonać praktycznie bez walki, lub potykając się z niewymagającymi przeciwnikami. W IWD zmieniłem ustawienia na 10/25 i w założeniu tak miałem grać do końca, ale jakoś mi się nie udało przebrnąć przez Halruaa, bo do niedawna wszyscy tam gadali po angielsku :wink: . Może teraz w końcu mi się uda...

Astharoshe 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 33/21
Wysłany: 2018-02-04, 12:56   

memory napisał/a:
Natomiast podniesienie doświadczenia za potwory do 25% już tak. Oczywiście przy założeniu, że zmierzymy się również z Drizzt Sagą (co mówi wiele o tym, jaki ten mod jest :wink: ).

A to, że więcej doświadczenia dostaje się za potwory, a nie zadania jakoś mnie nie dziwi ;). Ciekawi mnie, ile doświadczenia można zdobyć w DS. Gdzieś widziałam, że to jest coś koło 300k, co brzmi wręcz nieprzyzwoicie dużo, zwłaszcza jak gramy bez żadnych ograniczeń w doświadczeniu.

Cytat:
Od etapu IWD (który Ty akurat pomijasz) zaczynają się już pojawiać zadania, za które nagroda w doświadczeniu nie dzieli się już na wszystkich członków drużyny, ale zostaje przyznana każdej postaci w danej wysokości. W Cieniach Amn te wartości potrafią być już naprawdę spore (nawet po 40 tysięcy na głowę).

Też myślałam o tych zadaniach, gdzie każda z postaci dostaje x doświadczenia na głowę, ale nie wiem... Nie wydaje mi się, żeby było ich aż tak dużo, aczkolwiek nie grałam w BG2 już od wielu lat, więc moja pamięć może płatać mi figla. Na pewno będę uważnie śledzić, jak to wpływa na doświadczenie i najwyżej się dostosuje ;).

Cytat:
Ja najlepiej czułem się na etapie BG1, grając na 10/100. Pomogło to przebrnąć mozolny okres do pierwszego awansu; jest sporo drobnych zadań, które można wykonać praktycznie bez walki, lub potykając się z niewymagającymi przeciwnikami.

Pamiętam, że nawet z moim przelicznikiem 25/50 było mi ciężko na początku. Zdobycie pierwszych poziomów szło jak krew z nosa. Jednak nie jestem aż tak dobrze obeznana z grą, żeby wiedzieć, które zadania są łatwe i na których mogę najwięcej skorzystać przy niewielkim wysiłku ;). Nie jestem też jakimś mistrzem taktyk i mechaniki, więc niektórzy przeciwnicy zapewne sprawili mi więcej problemu niż powinni.
Ale jakoś dałam radę, mimo wszystko :wink: .

Cytat:
W IWD zmieniłem ustawienia na 10/25 i w założeniu tak miałem grać do końca, ale jakoś mi się nie udało przebrnąć przez Halruaa, bo do niedawna wszyscy tam gadali po angielsku :wink: . Może teraz w końcu mi się uda...

No właśnie a propos IWD. Zdaje mi się, że ten etap gry też daje sporo doświadczenia, a skoro nie zamierzam tego robić, to startuję z trochę gorszej pozycji, więc przydałoby się to trochę nadrobić w samej grze. Także, ustawienie % doświadczenia trochę wyżej nie powinno być aż takie złe. Przynajmniej na początku, a potem się zobaczy ;).
Podziękuj autorce tego posta

Odpowiedz do tematu