Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I-II] Spis wszystkich książek z BG 1 i BG 2 (Pomysł)
Autor Wiadomość
Rurkoz

Wysłany: 2017-01-04, 23:45   [BG I-II] Spis wszystkich książek z BG 1 i BG 2 (Pomysł)

Cześć, jak nie chce Ci się czytać to zobacz tekst pogrubioną czcionką

Wstępnie szybko powiem, że poznałem BG 1 z perspektywy obserwatora gdy przychodziłem do starszego o kilka lat ziomka i on przy mnie przechodził te grę (ja miałem kilka lat, on może naście) potem pożyczony oryginał katowałem na komputerze z processorem 300mhz, RAM 64mb i dyskiem twardym 4GB (Beka) i zapisane gry wrzucało się na dyskietki (Mam gdzieś je jeszcze chyba). BG2 miałem kupiony zaraz po premierze. To tak słowem wstępu...Do rzeczy.

Teraz gram czytając wszystkie questy, wszystkie rozmowy npc, ponieważ za małolata dochodziłem do ostatnich rozdziałów gry, ale nie przechodziłem gry od początku do końca i też nie czytałem wszystkich questów, a teraz to nadrabiam i skilluje poniekąd umiejętność czytania. BG1 przeszedłem pół roku temu w jakieś 6 dni i zapisałem na wszelki wypadek gre w bibliotece Candlekeep, oraz teraz przechodząc BG2 zauważyłem bibliotekę w siedzibie harfiarzy w dokach gdzie tez jest sporo książek. BG1 mam na lapku, a tutaj na kompie mam BG2 i często wpadam tutaj na waszą stronkę po solucje. Przyszło mi na myśl, że może macie listę WSZYSTKICH ksiąg z gry razem z ich treściami, by można było sobie wszystkie przeczytać (kliknąć kwadracik z nazwą księgi np. "Historia Północy" i po kliknięciu wyskakuje w notatniku cała treść księgi) IMO może coś takiego jest, a mi umknęło uwadze, a może da radę wejść do folderu gry i znaleźć te księgi w jakiś zaszyfrowanych plikach? Nie wiem czy w Candlekeep są wszystkie tak w ogóle... hehe tak czy inaczej jeżeli ktoś ma takie coś to możecie wstawić na stronkę, albo wysłać mi na @ (TotmesT@interia.pl). Tak czy inaczej wrócę do zapisu gry i sobie spróbuje je przeczytać jak tego nie macie. Pozdro

-----------

Dobra, do BG1 znalazłem u was na stronie, a w BG2 są te same książki ? Czy są jeszcze jakieś nowe ?
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2017-01-05, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 102/83
Wysłany: 2017-01-05, 00:31   

Według angielskiej wikii BG http://baldursgate.wikia.com/wiki/Books w dwójce jedyne nowe księgi to dzienniki itp. dotyczące konkretnych zadań, natomiast księgi ogólne o świecie gry są te same co w jedynce, więc w CoB-owych zasobach wszystkie masz (a na linkowanej przeze mnie wikii możesz je sobie poczytać po angielsku, jeśliby Cię to interesowało :)).

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...
Podziękuj autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu