Poprzedni temat «» Następny temat
[BG EE] Drużyna
Autor Wiadomość
Ruffle_truffle 

Podziękowania: 28/80
Wysłany: 2017-01-03, 20:42   [BG EE] Drużyna

A ja chciałem wypróbować Alorę i Tiaxa. Alora była w składzie podczas rozgrywki w oryginalnym BG1 Wydawało mi się, że miała chaotyczny neutralny, a teraz miała chaotyczny dobry i przynajmniej otwieranie zamków dobre. Ciekawie musiałaby się spisywać w ee albo chociaż bgt.

Grając w ee zrobiłem inny skład - zmieniałem postać dwa razy, aż w końcu:

1. Delvyre - półelfka, mistrzyni zauroczeń (tak), neutralna zła
2. Shar-Teel - bo Dorn nie ma polskiego udźwiękowienia
3. Kagain - bo nie ma dużego wyboru, gram tylko z NPC Project
4. Viconia - no cóż, jeśli zła drużyna, to ona
5. Tiax - dzięki NPC Project rozpoczął w Gospodzie Feldeposta

Mistrz zauroczeń wcale nie jest najgorszy. Na początku Uśpienie jest mega potężnym czarem, podczas gdy magiczny pocisk znaczy coś, gdy jest tych pocisków 3. Nawet drążenie Larlocha jest w ee lepsze na niższych poziomach, bo zadaje zawsze 4 i 4 dodaje magowi.

Brak magicznego pocisku nie jest dotkliwy, a braku Ognistej kuli nie odczuwam, bo mam różdżki. Nie zapamiętałem nawet Eksplodującej czaszki. Mimo wszystko brakuje dodatkowego maga albo chociaż barda, który zrobiłby użytek z Zabójczej chmury (zwój lub zaklęcie). Chociaż czy ja wiem? A bo ta chmura aż taka przydatna?

Ogólnie sympatia do Xana i to, że w oryginalnym BG Mistrz Inwokacji ma aż dwie zakazane szkoły popchnęła mnie do stworzenia własnego Mistrza Zauroczeń. Dynaheir była nawet nawet, ale tylko, gdy Imoen dualowała przy niej. Dwie zakazane szkoły! I ona ma być lepsza od Xana?

Zauważyłem zależność, że te szkoły były specjalizacjami konkurencyjnych magów - Zauroczenia i Przywołania.

Ogólnie bawię się w 'storytelling' - jak chyba niewielu.
Patrzę, że jest Maczuga Zmroku, a ja akurat zamiast dać gwiazdkę w młotach Viconii dałem w maczugach. Taka maczuga w jej dłoniach jest mega klimatyczna i nawet, jeśli Potężny dąb +2 jest silniejszy, to stawiam na Maczugę Zmroku ("niechaj zwycięży [z]mrok!") Cienisty Splot, Shar, Viconia i zaklęty oręż. To o wiele bardziej wiarygodne od strony fabularnej. Technicznie oczywiście lepsza jest opcja z maczugą +2
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-08-12, 11:22, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Winth

Wysłany: 2017-01-03, 21:14   

Polecam Tiaxowi dać Kij uderzenia, który z buffami kleryków daje niesamowity cios w plecy. Invoker faktycznie jest taki sobie w BG1, a sam Mistrz Zauroczeń nie jest zły - mag zorientowany wokół rzucania buffów i debuffów jest jak najbardziej przydatny. W BG1 wszystko można zreplikować różdżkami, także Zabójczą Chmurę. Bardziej bym był smutny jako Nekromanta, tracąc Lustrzane Odbicia. Jedna pani z forów anglojęzycznych zrobiła full run trylogii Mistrzynią Przemian (brak zaklęć ze szkoły Odrzucania boli) i walczyła nią w melee.

A jeżeli chodzi o storytelling, to pamiętam jakie piętrowe kłótnie na ongiś BGiFie o mieszanie ze sobą postaci dobrych i złych, więc chyba nie jesteś sam. :^)
Podziękuj autorowi tego posta

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 28/80
Wysłany: 2017-01-03, 21:29   

@Winth Dzięki za posta.
A właśnie - umknęło mi to i owo.

Walka z Drizztem - przywołanie szkieletów-wojowników, buffy i całą zgrają na niego. Jest w ee słabszy, ale ma rozproszenie magii i zauroczenie, które strasznie mogą namieszać.

Tiax zabił Drizzta kijem +2 (czyżby naprawdę miał kiedyś władać wszystkim? ;) na razie nie mam kija uderzenia). Dosłownie stało się to tuż tuż przed pryśnięciem czaru Przyspieszenie ruchów i przed zmęczeniem wszystkich członków drużyny.

Musiałem totalnie czary pozamieniać, aby dostosować się do tej walki. Udało się za trzecim podejściem i zmianą taktyki.

Teraz mam przerwę od grania - coś spowodowało, że gra się zawiesiła, a sejwy się zepsuły. Ostatni działający sejw (dobrze, że się skusiłem zrobić kopię) był tuż po przekroczeniu bramy Candlekeep. Nie chce mi się znowu tego samego przechodzić. Muszę sobie odwyk zrobić.

Odpowiedz do tematu