Poprzedni temat «» Następny temat
BG:EE - status modów w porównaniu z BG1(BGT)
Autor Wiadomość
AL|EN 

Podziękowania: 22/90
Wysłany: 2015-04-02, 14:38   BG:EE - status modów w porównaniu z BG1(BGT)

Witajcie,
ostatnio zrobiłem porównanie dostępności modów dla BG:EE w stosunku do BG1(BGT) i wychodzi, że jest całkiem nieźle:

+ Dark Horizons
+ Dark Side of the Sword Coast (DSotSC) (BETA ale działa)
+ Drizzt Saga
- Grey Clan Episode I: In Candlelight (w przygotowaniu)
+ Stone of Askavar
- Northern Tales of the Swords Coast (NTotSC) (w przygotowaniu)
+ Secret of BoneHill (praktycznie gotowa wersja pod EE)

+ BG1 NPC Project
+ Baldur's Gate Mini Quests & Encounters (BGQE)
+ Zwodniczy Śpiew Syreny
+ BG1 Unfinished Buisness (BETA ale działa)
+ Thalantyr - Item Upgrade
+ BG Spawn > BGEE Spawn

Nigdy nie grałem w "Grey Clan Episode I: In Candlelight" - warto czekać na konwersję?
Brakuje właściwie tylko "Stone of Askavar" - ponoć jeden z porządniejszych modów.
Czy coś mi umknęło z istotnych modów występujących na BG1(BGT) ?
Ostatnio zmieniony przez L`f 2016-01-23, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Kliwer 

Podziękowania: 115/151
Wysłany: 2015-04-02, 15:16   

Cytat:
Nigdy nie grałem w "Grey Clan Episode I: In Candlelight" - warto czekać na konwersję?

Nie wiem co znaczy, czy warto czekać. Zawsze można w to zagrać na zwykłym Baldurze przecież.

A mod jest, w mojej opinii, jeden z najlepszych. To bardzo solidny mod bitewny z bardzo trudnymi walkami. Ich trudność zależy od tego czy wybierze się łatwiejszą czy trudniejszą wersję przy instalacji, do tego oczywiście jakie jeszcze mody ma się zainstalowane. Powiedziałbym, że nie wyobrażam sobie przejścia tego moda w wariancie trudniejszym na czystym BG1... Naprawdę jest wyzwanie. Do tego te walki są takie bardzo z sensem, nie przekombinowane i nie przegięte, jak to bywa z DS-em albo z niektórymi utrudniaczami do BG2.

Do tego moim zdaniem ten mod ma jeszcze, co wcale nie jest regułą wśród modów, bardzo ciekawy klimat. Taki trochę mroczny i tajemniczy. Postacie bn-ów też są ponadprzeciętnie dobrze nakreślone. Nie dodaje żadnych nowych lokacji, więc nigdzie nie zobaczymy nieudolnej wycinanki. Przedmiotów dodano niewiele i raczej niewiele wystających ponad to, co w BG1 powinno być (najlepszy fant to bodaj miecz +3 +1 od błyskawic- oczywiście bardzo dobry, ale jednak w akceptowalnej normie).

Ogólnie gorąco polecam.

Stone of Askavar też jest godny polecenia. To, moim zdaniem, jeden z najlepszych modów questowych w całej sadze. Bardzo wpasowuje się w poetykę BG1, do tego ma ładne lokacje i znośną fabułę. Przedmiotów też niewiele i też bardzo stonowane (trochę nieprzesadnie potężnych pierścieni i kilka mieczy, z czego wszystkie +1). Nie jest szczególnie trudny.

Swoją drogą jak żeś Ty się uchował nie grając w to do tej pory? :razz:

Popatrzyłem co jest na naszej stronie i jest jeszcze taki mod the Vault. Nie grałem w niego ale gdzieś trochę czytałem i z opisu mi się nie podobał- wygląda jak zbiór tępych i niepotrzebnych walk (np. napad ogrów na Gullekin). Ale, jak mówię, nie wiem bo nie grałem.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
AL|EN
AL|EN 

Wysłany: 2015-04-02, 15:54   

Cytat:
Swoją drogą jak żeś Ty się uchował nie grając w to do tej pory? :razz:

Bo zamiast grać to od roku dłubię w BWS. Generalnie zauważyłem, że coraz częściej stawiam dłubanie/kodzenie nad granie. Czasami gram w inne gry np W2 no i teraz PoE mnie porwał. Ale nie ma zmiłuj, wielka przygoda z sagą BG jeszcze mnie czeka. Nie dam rady grać na zwykłym BG bo ładowanie poziomów i reload po jakiejś masakrze, która spotkała moją drużynę jest strasznie uciążliwe i czasochłonne. A dziś każda sekunda się liczy.

Big World Setup - instalator modów

AL|EN 

Wysłany: 2016-01-23, 15:03   

Chciałem dodać/edytować listę:
- Grey Clan Episode I: In Candlelight - w przygotowaniu
+ Stone of Askavar
- Northern Tales of the Swords Coast (NTotSC) - w przygotowaniu
No i znów nie da się edytować tematu przez co forum zaczyna być nieaktualnym śmietnikiem... :-x

Zedytowane. W takich wypadkach pisze się do moderatora działu, a Cahir jest często aktywny na Forum, więc to nie problem. - L`f

Big World Setup - instalator modów
Ostatnio zmieniony przez L`f 2016-01-23, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  

AL|EN 

Wysłany: 2016-12-29, 13:53   

Do edycji:

+ Grey Clan Episode I: In Candlelight - https://github.com/K4thos/TGC1e
+ Northern Tales of the Swords Coast - https://github.com/RoxanneSHS/NTotSCEET-Interim

Tym oto sposobem wszystkie Mega-Mody dla BG1 są już dostępne dla wersji EE :peace:

Vinci
Honorowy Klanowicz

Podziękowania: 230/50
Wysłany: 2016-12-29, 15:12   

Przenoszę temat do krypty, wszyscy którzy tu trafią w poszukiwaniu listy modów kompatybilnych z BG:EE powinni zerknąć do tego tematu:

http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=6251

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi