Poprzedni temat «» Następny temat
BG:EE 10 NPC PROJECT
Autor Wiadomość
nowus777 
Uczeń Gonda


Wiek: 29
Posty: 300
Podziękowania: 14/61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-19, 00:29   

memory napisał/a:
Hoho, widzę, że energia Cię rozpiera nowusie; z sześciu enpeców zrobiło się dziesięciu. Cieszę się, że pomysłów Ci nie brakuje. Może zrobiłbyś jakiegoś moda questowego dla starszej daty miłośników BG :mrgreen: ?


Rzeczywiście planów jest mnóstwo, gorzej z wolnym czasem, ale co się odwlecze... ;)

Co masz na myśli pisząc o "starszej daty miłośnikach BG" ? ;) Każdy z moich NPC będzie miał własny quest i z pewnością będą one bardziej rozbudowane niż ten związany z Mirandą ;)
_________________
BGEE 10 NPC PROJECT: NOWE POSTACI, NOWE ROMANSE, NOWE PRZYGODY!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
memory 
Gwiazda Mystry


Wiek: 44
Posty: 476
Podziękowania: 113/139
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2016-06-19, 10:15   

Cytat:
Każdy z moich NPC będzie miał własny quest i z pewnością będą one bardziej rozbudowane niż ten związany z Mirand

To świetnie, ale przy pięciu wolnych miejscach w drużynie, zaliczenie wszystkich questów może zająć nawet więcej niż dwie pełne gry...
a jak to nowus napisał/a:
gorzej z wolnym czasem

...szczególnie u graczy z mojego pokolenia :grin:
_________________
Slainte mhath!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
nowus777 
Uczeń Gonda


Wiek: 29
Posty: 300
Podziękowania: 14/61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-10, 10:22   

Cześć. Wznawiam prace nad modem - obecnie kończę już przygotowywać quest i dialog dla Masambe.

Modowanie trochę zajmuje, zwłaszcza, kiedy chce się stworzyć naprawe dobrego NPC. Pomyślałem zatem, aby póki co udostępnić innym do grania samą postać Mirandy, która jest już gotowa. Do kogo mam się zgłosić z prośbą o umieszczenie moda na głównej stronie z modami? Oczywiście prześlę uaktualnione pliki postaci.
_________________
BGEE 10 NPC PROJECT: NOWE POSTACI, NOWE ROMANSE, NOWE PRZYGODY!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Ruffle_truffle 


Wiek: 30
Posty: 877
Podziękowania: 28/79
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-06-10, 20:02   

Zawsze bardzo mi brakowało zbrojnego, który byłby "w odcieniach szarości" (neutralny.) Jaheira i Branwen to za mało, dlatego Masambe jest u mnie mile widziany.
_________________
Yakman gadał, gadał, cały czas gadał...
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
greegarak 

Wiek: 34
Posty: 387
Podziękowania: 33/47
Wysłany: 2017-06-10, 20:47   

Ruffle_truffle napisał/a:
Zawsze bardzo mi brakowało zbrojnego, który byłby "w odcieniach szarości" (neutralny.) Jaheira i Branwen to za mało, dlatego Masambe jest u mnie mile widziany.

Też jeste za Masambe. Będzie miał niezły portret do tego.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
nowus777 
Uczeń Gonda


Wiek: 29
Posty: 300
Podziękowania: 14/61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-19, 13:26   

Trochę mnie tu nie było - mod został przetestowany przeze mnie i dwóch użytkowników forum. Wszystkie dotychczas zgłoszone błędy zostały usunięte.

Co do Masambe i pozostałych postaci, prace chwilowo zostały przerwane, co oczywiście nie oznacza, że nie będą kontynuowane. Nie będę ukrywał, że zapał do pracy opadł właśnie z powodu braku osób chcących sprawdzić, jak sprawuje się pierwsza ze stworzonych przeze mnie postaci, czyli Miranda.

Poniżej przesyłam link do pobrania zaktualizowanego modu MIRANDA NPC. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli ktoś zagra i napisze swoją opinię :) Uzyskane informacje na pewno zmotywują mnie do kontynuacji tworzenia moda, tj. pisania kolejnych postaci :)

link do pobrania moda: http://baldur.cob-bg.pl/d...0NPC%20v1.1.rar

temat poświęcony modowi MIRANDA NPC: http://athkatla.cob-bg.pl...p=123989#123989
_________________
BGEE 10 NPC PROJECT: NOWE POSTACI, NOWE ROMANSE, NOWE PRZYGODY!
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
nowus777 
Uczeń Gonda


Wiek: 29
Posty: 300
Podziękowania: 14/61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-24, 21:43   

Tworzę nową wiadomość, aby była widoczna. Sądzę, że cały ten temat można usunąć, gdyż zawiera on bardzo pierwotne założenia, które mogą wprowadzać w błąd potencjalnych nowych użytkowników zainteresowanych modem (ewentualnie część postów poświęconych MIRANDZIE NPC można przenieść do jej tematu).

EDIT: Temat zawiera rozważania wstępne i jako nie pasujący do obecnej koncepcji został zarchiwizowany - M
_________________
BGEE 10 NPC PROJECT: NOWE POSTACI, NOWE ROMANSE, NOWE PRZYGODY!
Ostatnio zmieniony przez Meisarcha 2017-07-24, 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
nowus777 
Uczeń Gonda


Wiek: 29
Posty: 300
Podziękowania: 14/61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-03, 23:44   MIRANDA NPC i MASAMBE NPC - testerzy poszukiwani

Witam.

Po ciężkich znojach i nieprzespanych nocach mod MIRANDA NPC w końcu wygląda tak jak powinien. Usunąłem błędy, na które natrafiłem sam. Poprawiłem dużo skryptów, dialogów, banterów i historię postaci. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że mod jest gotowy do testowania przez większą liczbę osób.

Równocześnie udało mi się stworzyć drugą, nieco bardziej kontrowersyjną postać - MASAMBE NPC, który także czeka na testowanie :)

Poniżej wrzucam opis moda. Wszystkich chętnych do testowania proszę o zgłoszenie się w tym temacie, a dostaniemy osobną i niewidoczną dla innych komnatę, gdzie będziemy mogli omawiać na bieżąco testy moda. Chciałbym zamknąć grupę testerów w 2-3 osobach. Liczę, że znajdą się chętni :)

Cytat:
Mod wprowadza do gry dwie nowe postaci przyłączalne (NPC), które uczestniczą w życiu drużyny (nawiązują różnorakie relacje z członkami drużyny), posiadają własne questy oraz żywo komentują decyzje gracza. Można też z nimi przeżyć pre-romanse.

Mod został stworzony na silniku gry Baldurs Gate:Enhaced Edition i do pełnego działania wymaga jedynie zainstalowanej pełnej wersji BGEE. Mod jest kompatybilny z najnowszą wersją moda BG1 NPC PROJECT (v22), przy czym zaznaczam, że nie wystarczy zainstalować wyłącznie "wymaganych modyfikacji", mod wymaga do działania komponentów, o których wyświetlenie instalacja pyta wcześniej, tzn. banterów i romansów z pozostałymi NPC.

MIRANDA NPC
To łowczyni (władczyni zwierząt) rasy ludzkiej o charakterze neutralnym dobrym, która ma własny quest i z którą można się zaprzyjaźnić oraz - o ile grasz człowiekiem, elfem lub pół-elfem o charakterze dobrym - przeżyć pre-romans (planowana jest kontynuacja w BG2:EE).
Poza rozmowami z charname, dodatek posiada interakcje, bantery oraz oryginalny soundset. Miranda wypowiada się w wielu kwestiach, bardzo żywo dyskutuje z innymi NPC (w tym również z nową trójką z BGEE oraz z pozostałymi NPC stanowiącymi treść tego moda), z którymi - w miarę podróży - połączą ją różnorakie relacje. Jakiego rodzaju to relacje? Miranda chciałaby być taka jak Jaheira, imponuje jej rycerskość Ajantisa, gardzi natomiast dziką magią Neery i zachłannością Kagaina. Cóż, aby poznać pełną zawartość moda, należy przejść grę przynajmniej kilka razy, za każdym razem w innym składzie drużyny.
Mod jest kompatybilny z modem BG1 NPC PROJECT, co oznacza, że jeśli zdecydujesz się na pre-romans z łowczynią, to w przypadku równoczesnego flirtu z Branwen, Dynaheir lub Neerą czekają cię bantery związane z zazdrością i konfliktem romansowym.
Mirandę można przyłączyć do drużyny na Lwim Trakcie. Jest to postać wrażliwa, kapryśna i bardzo honorowa. Te cechy zjednają jej zarówno sojuszników jak i przeciwników. Jeśli zrobisz coś, co wyjątkowo nie będzie zgadzało się z jej światopoglądem, opuści cię. Miranda jest raczej dobrze ustosunkowana do większości towarzyszy podróży, ale jej cierpliwość ma swoje granice, więc czasem może wybuchnąć i ... zaatakować tych, którzy szczególnie jej podpadną. Podróżując z Mirandą należy też pilnować reputacji, o czym zresztą sama będzie ci przypominać.
Quest Mirandy jest związany z postacią już występującą w grze, dlatego też poprawiono skrypt i umiejętności jednego przeciwnika, który w niezmodowanej wersji gry raczej nie stanowił problemów. Pojawiło się też zupełnie dwóch nowych przeciwników.

MASAMBE NPC
To dziki elf barbarzyńca o charakterze chaotycznym neutralnym, co oznacza, że nie można się z nim nudzić. Masambe ma własny quest i można się z nim zaprzyjaźnić oraz - o ile grasz postacią kobiecą (człowiekiem, elfem lub pół-elfem) - przeżyć wyjątkowo oryginalny i stanowiący wyzwanie pre-romans (planowana jest kontynuacja w BG2:EE).
Poza rozmowami z charname, dodatek posiada interakcje, bantery oraz oryginalny soundset. Masambe wypowiada się w wielu kwestiach, bardzo żywo dyskutuje z innymi NPC (w tym również z nową trójką z BGEE oraz z pozostałymi NPC stanowiącymi treść tego moda), z którymi - w miarę podróży - połączą go różnorakie relacje. Jakiego rodzaju to relacje? Masambe doceni czarny charakter Montarona i wejdzie w układ z Eldothem, natomiast ciężko będzie mu znaleźć wspólny język z Edwinem. Ze względu na fakt, że dziki elf ma oryginalne podejście do kobiet, wśród nich raczej nie znajdzie przyjaciółek. Dla jednej z nich okaże się on jednak na tyle interesujący, że nawiąże z nim płomienny romans… (*w przypadku, gdy <CHARNAME> będzie mężczyzną lub kobietą niezainteresowaną bliższą zażyłością z Masambe). Dla Masambe przewidziano zatem dwie zupełnie różne ścieżki romansowe… Cóż, aby poznać pełną zawartość moda, należy przejść grę przynajmniej kilka razy, za każdym razem w innym składzie drużyny.
Mod jest kompatybilny z modem BG1 NPC PROJECT, co oznacza, że jeśli zdecydujesz się na pre-romans z barbarzyńcą, to w przypadku równoczesnego flirtu z Ajantisem, Coranem lub Xanem czekają cię bantery związane z zazdrością i konfliktem romansowym.
Masambe można przyłączyć do drużyny w Wysokim Żywopłocie. Jest to postać konserwatywna, nieokrzesana i niezwykle wyrazista w swych poglądach. Te cechy zjednają mu zarówno sojuszników jak i przeciwników. Masambe pozostaje obojętny na reputację drużyny, ale niezwykle łatwo go zdenerwować, przez co można go uznać za bardzo nieprzewidywalnego. Ten specyficzny NPC ze względu na swą historię, poglądy oraz wyznawane zasady będzie wdawał się w niezwykle barwne rozmowy z pozostałymi członkami drużyny, z których duża część będzie do niego nastawiona raczej negatywnie lub sceptycznie niż przyjacielsko. Quest Masambe nie jest związany z żadnym z wątków występujących w grze, a zatem na graczy czekają zupełnie nowe przygody i przeciwnicy.
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
nowus777 
Uczeń Gonda


Wiek: 29
Posty: 300
Podziękowania: 14/61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-08-06, 21:52   

Edit: temat do usunięcia - mod zostanie udostępniony dopiero po zakończeniu prac nad wszystkimi 10 NPC :)
  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group