Poprzedni temat «» Następny temat
Etyka moderska
Autor Wiadomość
Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2014-06-05, 15:15   

Jestem oburzony, że dodaliście do mojego tematu tyle flame'u nie tylko bez mojej zgody, ale i bez uprzedniego poinformowania mnie o tym. Chamstwo i tyle!
Podziękuj autorowi tego posta

picollo 

Podziękowania: 63/97
Wysłany: 2014-06-05, 16:39   

Scol napisał/a:
Jestem oburzony, że dodaliście do mojego tematu tyle flame'u nie tylko bez mojej zgody, ale i bez uprzedniego poinformowania mnie o tym. Chamstwo i tyle!

Zgodnie z interpretacją niektórych osób, nie ma się o co denerwować. Rozwinęliśmy brakujące wątki w temacie, naprawiliśmy niezbalansowanie opinii, a na dodatek rozsławiliśmy temat w społeczności!
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kallen
Kallen 

Podziękowania: 2/12
Wysłany: 2015-02-24, 22:49   

@picollo - najlepszy post w tym temacie;)
Moje zdanie krótko o tym wszystkim:
- re-balans, poprawki....jak najbardziej za, nawet bez "wyraźnej" zgody autora.
- zmiany w teksie, fabule itp. - tylko za zgodą, bo jest to wartość intelektualna.

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2015-02-24, 23:26   

Kallen napisał/a:
Moje zdanie krótko o tym wszystkim:
- re-balans
Tia, tylko co oznacza 're-balans' bo podejrzewam, że np dla mnie, dla Elefa i dla Solaufeina będą to trzy skrajnie odmienne pojęcia. Jeśli mod jest przegięty to starczy go nie instalować, nie ma sensu w takim wypadku podmieniać w nim itemów +8 na +1 'bo uważam że tak będzie lepiej' :smile:
Zresztą odnośnie tego iż każdy reprezentuje inne podejście do siły i przydatności klas/przedmiotów miałeś próbkę Kalenie we własnym wątku całkiem niedawno... i nie wiem na ile byłbyś happy gdyby ktoś potem zaczął parametry w zawartości zmieniać twierdząc ze 'odstają od średniej i trzeba balansować'. A było nie było zmiany w tekście/fabule to nie są.. :razz:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Kallen 

Podziękowania: 2/12
Wysłany: 2015-02-25, 00:10   

Jak ktoś uparłby się;P to czemu nie? Widocznie uznaje że mod mimo "wad" coś wart. Bo wiesz ktoś może stworzyć całkiem fajny mod, ale lekko zawali sprawę np: z jednym przedmiotem.....

Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-01-20, 18:58   

dradiel napisał/a:
Tuldor88 napisał/a:
moje uczucia są dosyć mieszane i ciężko mi rzec czy bardziej podobają mi się wszystkie ww zmiany (BGEE) czy żadne z powyższych (Klasyczne BG) - najchętniej do drugiej opcji zaimportowałbym po prostu to co z pierwszej mi się spodobało ale na to (jak się przekonałem) Beamdogi patrzą krzywo :smile:

Tak z nie czystej ciekawości, mógłbyś rozwinąć tą wypowiedź? Szczególnie zaintrygowało mnie to: "ale na to (jak się przekonałem) Beamdogi patrzą krzywo".
Już tłumaczę Dradielu - choć w tym wątku by w recenzji nie spamić.. no i temat akurat kwestii dotyka :smile: Miałem zamiar dorzucić do racjonalizacji kilka drobnych rzeczy z tej listy, oczywiście bez NPC i innych rzeczy jakie w płatnych DLC dołączają (przynajmniej w wersjach dla urządzeń przenośnych :wink: ) niemniej Promienny Pies to dziwne ludki a ja nie chciałem potem po zrobieniu swojego dostać na maila prośbą o kasację albo do skrzynki pozwu sądowego o naruszenie praw autorskich :smile: Doradzono mi spytać ich bezpośrednio i po wymianie kilku maili otrzymałem info że użycie ichniej zawartości byłoby "złym pomysłem" :smile:
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

AL|EN 

Podziękowania: 21/90
Wysłany: 2016-01-20, 19:04   

Tutku, twój mod może wymagać BG1/2EE i podczas instalacji żądać podania ścieżki (wykrywać jak EET) a potem sobie kopiować wszystkie potrzebne rzeczy :)

Big World Setup - instalator modów

Odpowiedz do tematu