Poprzedni temat «» Następny temat
[Informacje] Niezwykłe Życzenie
Autor Wiadomość
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2014-10-15, 20:38   [Informacje] Niezwykłe Życzenie

Status: (DONE, v1.82)

Ratowanie niewiast, wspieranie dzielnych paladynów, gromienie watah przerażających bestii... Wszystko to już było, a nawet Dziecię Bhaala ma granice cierpliwości - wszak ile razy można powtarzać od nowa ciągle jedno i to samo? Na szczęście pewien dżinn (o dość wypaczonym poczuciu humoru) może temu zaradzić i zafundować przygodę inną niż wszystkie, które dotąd przeżyło nasze Boskie Dziecię, starczy jeno wypowiedzieć odpowiednie Życzenie...

Mod jak nietrudno się domyślić stworzony został do zaprezentowania na jubileuszowym konkursie. Przygoda nie jest skomplikowana i nijak nie wymaga czy to wysokiego poziomu postaci czy zdolności taktycznych, tworząc ją myślałem raczej o tym, by Gracz mógł przez chwilę odetchnąć od robienia za zbawcę ludzkości. Mam nadzieję, że przygoda się spodoba a nagroda przypadnie Wam do gustu. Oczywiście zachęcam do dzielenia się opiniami(*).

PS: Wspominałem, że mod jest zrobiony raczej z "przymrużeniem oka"?

[Opinie i Uwagi] Niezwykłe Życzenie

*Jeżeli masz problemy z poczuciem humoru i dystansem do świata, lub cierpisz na nadciśnienie i uwiąd starczy nie instaluj tego moda. W innym wypadku przygotuj sobie 'ćwiartkę' w trosce o swoje zdrowie (psychiczne). Możesz też oczywiście skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą...
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P
Ostatnio zmieniony przez L`f 2015-08-23, 12:08, w całości zmieniany 42 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Aristo, psychozof, dradiel, porfirion, Furrak
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 136/151
Wysłany: 2015-03-28, 08:52   

Niewielki update do v1.1:
- dodanie do moda readme z solucją i FAQ
- optymalizacja jednaj z cutscenek jaka działała kulawo
- dodanie jednego zwoju z Ograniczonym Życzeniem do zasobów Księgowego Galump'a na Promenadzie Waukeen

(To ostanie powinno pozwolić na szybkie rozpoczęcie zadania bez obawy "ale potem nie będę miał z czego sie nauczyć zaklęcia", możemy swobodnie rzucić czar ze zwoju a potem kupić oryginalny na Targu Przygody.)

UPDATE1 (19.10.2014) - v1.2:
- Dzięki dobroci Aristo dostępna jest teraz wersja w której interpunkcja nie powoduje już bólu oczu :)

UPDATE2 (21.10.2014) - v1.3:
- aktualizacja WeiDU do 23500
- kolejne drobne korekty językowe

UPDATE3 (25.10.2014) - v1.4:
- ostateczne już (mam nadzieję) korekty językowe
- uaktualnienie solucji w readme

UPDATE4 (30.10.2014) - v1.5:
- zapewnienie kompatybilności z WoBG
- kosmetyczne zmiany skryptowe

UPDATE5 (31.10.2014) - v1.6:
- wspominałem o kompatybilności z WoBG? Cóż, teraz już zadziała, nie to co wcześniej :oops: (dzięki dradiel!)

UPDATE6 (8.11.2014) - v1.61:
- tyciuchna aktualizacja opisów w itemach

UPDATE7 (14.12.2014) - v1.62:
- traifikacja dla lepszej czytelności

UPDATE8 (28.03.2015) - v1.75:
- dla poprawy kompatybilności usunięto część kodu przygotowanego na konkurs i zastąpiono mniej inwazyjnym. Od tej pory również niestandardowe megainstalacje/instalacje zmieniajace plik wish.dlg będą funkcjonować jak powinny.
- usunięto bug z niezmodowanej gry (możliwość poproszenia o przygodę z gongiem Denisa już na etapie Piekła/ToB czyli w chwili gdy nie mozemy tego zrealizować)
- zmieniono wymagania dla wybrania ww opcji życzenia - od tej pory może o nie poprosić mag o mądrości 7+ zamiast 10+

UPDATE9 (19.05.2015) - v1.76:
- drobne poprawki w kodzie

UPDATE10 (13.08.2015) - v1.8:
- Dzięki Porfirionowi udało się namierzyć i eksterminować sporą ilość błędów interpunkcyjnych jakie wrogie mocarstwa cichcem podrzuciły do modu.
- Ponadto Winci otrzymał poprawny czerwony kubraczek i nie jest już tak 'anonimowy' :)
- Weidu zaktualizowane do wersji 238

UPDATE11 (23.08.2015) - v1.82: - wersja obecna (PL)
- Przesunięcie Itony by nie przeszkadzała w cutscence, zaproponowana przez Porfiriona zmiana dotycząca okładania koboldzicy
- drobne poprawki w udźwiękowieniu
- optymalizacja cutscenek
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P

Podziękuj autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi