Poprzedni temat «» Następny temat
[serial] Dexter
Autor Wiadomość
sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/49
Wysłany: 2014-08-03, 09:51   

Różnica w naszej ocenie postaci Dextera jest taka, że my z Gawithem patrzymy chyba tak bardziej z punktu widzenia subiektywnego samego Dextera zaś Ty Val oceniasz go obiektywnie, jak sędzia. I przyjmując Twój sposób widzenia nie sposób się z Tobą nie zgodzisz. Ale ja Dextera lubię więc ostanę przy swoim :grin: A teraz muszę się niestety wyłączyć z tej ciekawej dyskusji, bo jadę na wakacje :wink:
Podziękuj autorowi tego posta

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2014-08-03, 14:38   

moim zdaniem koncówka to pokazanie walki Dextera ze swoim egoizmem, wybrał wygnanie co jest egoistyczne, ale życie z blondi i synem byłoby jeszcze bardziej egoistyczne (w jego mniemaniu, co da się zrozumieć). Więc jako tako końcówka nie jest zła jak się nad nią zastanowi. Najgorsze w śmierci Debry było to że nastąpiła ona tak późno... była mega irytująca, prawie tak bardzo jak Rita (ale blondi miała przynajmniej ładną buzie i niezłe cycki). W ogóle też mam wrażenie że ostatnie dwa w zasadzie sezony były kręcone w pośpiechu.
Ogólnie najlepszy Dexter to dla mnie pierwsze 2 sezony plus ewentualnie 4 i do nich chętnie wrócę, reszta jest na raz...
Podziękuj autorowi tego posta

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 19/14
Wysłany: 2014-08-03, 15:19   

darrion napisał/a:
moim zdaniem koncówka to pokazanie walki Dextera ze swoim egoizmem, wybrał wygnanie co jest egoistyczne, ale życie z blondi i synem byłoby jeszcze bardziej egoistyczne (w jego mniemaniu, co da się zrozumieć). Więc jako tako końcówka nie jest zła jak się nad nią zastanowi. Najgorsze w śmierci Debry było to że nastąpiła ona tak późno... była mega irytująca, prawie tak bardzo jak Rita (ale blondi miała przynajmniej ładną buzie i niezłe cycki). W ogóle też mam wrażenie że ostatnie dwa w zasadzie sezony były kręcone w pośpiechu.

to nie jest wykluczone, że życie z ojcem pokroju Dextera mogłoby być destrukcyjne, zobaczmy co stało się z Debrą, po tym jak dowiedziała się kim jest jej brat. ale czy życie z blondi i synem byłoby bardziej egoistyczne, o to można by za kilka lat zapytać samego syna i blondi ;). trudno wyrokować, która decyzja jest bardziej egoistyczna, gdyż pozostawiona samym sobie dwójka mogłaby mieć odmienne zdanie.

co do irytującej Debry, absolutnie się nie zgodzę. ot, charakterna była dziewczyna i tyle. może trochę trudna i zagubiona ostatnio, ale trudno się dziwić.

wydaje mi się, że w ogóle wątek Vogel nie był wcale zamierzony, a tylko wymyślony na szybko na potrzeby zakończenia serii. no może czegoś nie pamiętam, miałam sporą przerwę między ostatnim sezonem a całą resztą, ale jakoś nie kojarzę, żeby wcześniej była mowa o jakiejś bliskiej przyjaciółce ojca Dextera, która to pomogła ukierunkować naszego tytułowego bohatera.

darrion napisał/a:
Ogólnie najlepszy Dexter to dla mnie pierwsze 2 sezony plus ewentualnie 4 i do nich chętnie wrócę, reszta jest na raz...

zgadzam się. początki Dextera niosły ze sobą tę swoistą świeżość.

Odpowiedz do tematu