Poprzedni temat «» Następny temat
BG3 mod
Autor Wiadomość
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 130/135
Wysłany: 2013-12-18, 20:05   

Maagdaa napisał/a:
Ale to nie była konkretna informacja. Po prostu nie trudno zgadnąć, że jeśli zabiorą się za BG2ToBEE, to pewnie i BG3 zrobią.
Eeee.. Nie :D W przypadku EE mogą w miarę niskim nakładem sił (bo pomysł, wątki, fabuła i wiele innych już gotowe) odświeżyć tytuł i po raz drugi zgarnąć kasę praktycznie za to samo.. BG3 wymagałoby o wiele więcej zachodu i nie gwarantowałoby aż takiej sprzedaży :) Poza tym gdyby mieli coś takiego w planach to by o tym trąbili - darmowa reklama aka plotka w sieci napaliłaby graczy do kupna...
Maagdaa napisał/a:
ja nie lubię modów ze względu na to, że ciągle powtarzają się w nich wykorzystane wcześniej lokacje, nic nowego
Tower of Deception, Głębokie Ogrody i Śródcienie dodawały całkiem nowe lokacje (no może w tych dwóch ostatnich elementy z ID były wykorzystane ale nie czuło się tego). Pieśń Władającej? Niby rozgrywa się na lokacjach już z gry ale.. pomijajac "sen" z rytuału irka nie zwiedza sie raczej "płonącego candleceep" więc też nie można narzekać.. nie wszystkie mody kopiują "Pomocną Dłoń" i nazywają ją zupełnie inaczej - takie modki faktycznie mnie odstręczają. Zaś wiele mniejszych modyfikacji edytuje to co już jest i dobrze - zachowują klimat Baldura bo to dodatki do gry a nie gra do dodatków :D
Podziękuj autorowi tego posta

Maagdaa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-18, 20:14   

Tylko zależy też jakiej jakości są te nowe lokacje... a w Pieśni Władającej właśnie tak zostało to skonstruowane, że mimo iż wszystko ma miejsce w znanych nam lokacjach, to nie zniechęca, bo akcja dzieje się w faktycznych miejscach gry, a nie ''nowych, ale takich samych'' - za wyjątkiem właśnie tego CandelCeep ze snu.

Scol 

Podziękowania: 98/112
Wysłany: 2013-12-18, 20:52   

Tuldor1 napisał/a:
Poza tym gdyby mieli coś takiego w planach to by o tym trąbili

Oster przed premierą BG:EE na twitterze pisał, że po BG2:EE planuje BG3. Ale to było dawno temu i plany się mogły dawno zmienić.
Podziękuj autorowi tego posta

Maagdaa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-18, 21:14   

Też kojarzyłam taką wypowiedź, ale nie byłam pewna. W każdym razie ja obstawiam, że prędzej, czy później, BG3 wydadzą... ciekawe, czy w tzw. grafice 3d, czy w takim rzucie, jak stare baldursy.

Odpowiedz do tematu