Poprzedni temat «» Następny temat
Przygodówki
Autor Wiadomość
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2012-12-21, 19:58   Przygodówki

Strasznie fajny gatunek, mocno przeze mnie zaniedbany w ostatnich latach. Ale, że właśnie 2 ostatnie pozycje, które miałem przyjemność ukończyć są nie tylko przygodówkami, ale także jednymi z najciekawszych, najładniejszych i najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem, mogę chyba powiedzieć, że wracam do przygodówek, nie ma bata.

Te 2 gry to Blade Runner i Last Express. Obie z bardzo unikalnymi stylami graficznymi, cholernie mocne fabularnie, oryginalne i mocno zapomniane. Poważnie, sprawdźcie sami/e, to są świetne gry, które W OGÓLE się nie zestarzały. Last Express ma co prawda parę problemów (co nie zmienia faktu, że rządzi), ale Blade Runner nie.

No i jeszcze w Sanitarium grałem ostatnio. Najsłabsza gra z trójki, a przecież jak najbardziej zasłużony klasyk i mega poziom.

No więc teraz szukam kolejnych rzeczy. Z takich prawdziwych klasyków to grałem chyba tylko w obie Syberie, bo Hopkins, Różowe Pantery, czarne lustra i poboczne, czy gry od Cryo Interactive (Aztec, Pompei etc.) do klasyki nie należą, chociaż wspominam je milo. No w Simona the Sorcerera 2 grałem, to jest arcydziełko. Full Throatle mam, Grimm Fandango i Monkey Island 3 też. Broken Sword zaczynam obczajać od jutra.

Gracie w przygodówki? Graliście, ale już nie? Wychodzi teraz coś fajnego, czy faktycznie gatunek jest martwy? Poleci ktoś coś fajnego?

torian 

Podziękowania: 20/8
Wysłany: 2012-12-21, 22:08   

Dawniej grałem i to sporo ale obecnie nie mam cierpliwości do zastanawiania się godzinami nad jedną zagadką. W czasach gdy internet nie był tak powszechny nie było innego wyjścia jak kombinować (obecnie solucja kusi).

Polecam serię Gabriel Night (3 części). Fabuła koncentruje się głównie wokół lokalnych legend (np Święty Grall we Francji). Bohaterem jest pisarz-detektyw o pewnych nietypowych zdolnościach. Dodatkowego uroku dodaje mu czarny humor i głos Tima Curry'ego.

Runaway (też 3 części, w ostatnią jeszcze nie grałem). Dużo zagadek w stylu MacGyvera tzn jak naprawić silnik w samochodzie za pomocą kija do hokeja, noża i piły spalinowej (przykład autentyczny).
Podziękuj autorowi tego posta

Almateria 

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2012-12-22, 01:25   

The Dig. ^^
Podziękuj autorce tego posta

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 100/223
Wysłany: 2012-12-22, 12:11   

Syberia. Jedyna przygodówka którą przeszedłem, by po zakończeniu odczuwać żal, że już się skończyła. Obie części trzymają poziom, przestrzegam przed solucjami, jak się samemu załapie, to "mechanizm" zagadek do odkrywanie świata z jego tajemnic zapewnia ogromną frajdę...

Marchin

Podziękowania: 2/11
Wysłany: 2012-12-24, 13:22   

Przygodówki super gatunek. Z tego co grałem z czystym sercem mogę polecić:

Neverhood - Dla mnie opus-magnum, wychowałem się na tej grze. Cała akcja odbywa się w świecie w całości stworzonym z plasteliny, który został zbudowany naprawdę (dzięki temu grafika gry po prostu nie ma prawa się zestarzeć). Do tego świetny humor i GE-NIA-LNA muzyka autorstwa Terry'ego S. Taylor'a, która generalnie mogła by spokojnie funkcjonować jako po prostu album muzyczny. Jednym słowem: perła.

Wacki - Znana polska produkcja. Jeżeli nie cierpi ktoś na alergie na rubaszny humor i potrafi się śmiać z własnych wad - pozycja obowiązkowa. Szkoda, że na XP i systemach nowszych ma jakiś problem z działaniem. Podobno mozna obejść, ale mi się jakos nigdy nie udało i gra mi się sypała. Gdyby ktoś znał dobry sposób, to proszę o podzielenie się w tym wątku. Walka warta świeczki bo gra zaprawdę zacna!

Machinarium - Świetna gra małego czeskiego studia Amanita Design. Przepiękna ręcznie rysowana grafika i świetnie dopasowana muzyka tworzą niesamowity klimat. Do tego ciekawy i dopasowany system wskazówek i podpowiedzi. Zapada w pamięć. :smile:
Podziękuj autorowi tego posta

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2013-10-31, 15:32   

wadjety napisał/a:
We're giving away Blackwell Deception for FREE today! The game has been slightly improved - the character portraits have been redone and there are some additional fixes here and there. Use the code "BOO" when purchasing from our website to drop the price to zero.

Strona się czolga na razie, ale może przed północą się uspokoi. Co prawda to jest czwarta część, ale ta seria jest fabularnie dość pobłażliwa dla spóźnialskich. Dobry stuff.

https://secure.bmtmicro.com/ShoppingCart/06694/6694select.html

Odpowiedz do tematu