Poprzedni temat «» Następny temat
Antyteiści - pomysł, zamysł, projekt
Autor Wiadomość
Ruffle_truffle 

Podziękowania: 27/76
Wysłany: 2013-05-01, 08:17   Antyteiści - pomysł, zamysł, projekt

Stworzyłem coś chyba porządnego, gdyby to wykonać do BGI, to niech się ta arena z EE schowa ;)))

Niestety nie mam zdolności moderskich dobrych, ale podstawy zakumałem.

Link do pracy (uwaga, rozległej!):

http://forum.polter.pl/An...7.html#p1221107

Byłby to niezły przedsmak do BG II. Coś a'la Aec'Letec i jego kult, ale o wiele bardziej rozległe.

Ktoś w przyszłości chętny do modowania? Moja rola - gawędziarz/doradca/grafik.

Edit: Niektóre zdolności i czary są ciężkie do przystosowania i konwersji na AD&D, ale zawsze można stworzyć zdolność specjalną.

Almateria 

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2013-05-01, 10:51   

Nie rozumiem tego, widzę tylko listę statystyk i richarda dawkinsa lite :D
Podziękuj autorce tego posta

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2013-05-01, 12:44   

Almateria napisał/a:
Nie rozumiem tego, widzę tylko listę statystyk i richarda dawkinsa lite :D

Cicho bądź. To jest Baldur's Gate i fantasy, a nie świat rzeczywisty.

A konkretniej: to jest Faerun. Miejsce o bardzo silnym oddziaływaniu bogów. Tam Richard Dawkins nie byłby o tyle wyśmiany i spalony na stosie, co nie miałby nawet prawa bytu. :P

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 432/317
Wysłany: 2013-05-01, 13:08   

Ruffle_truffle napisał/a:

To nie jest BG, tylko 3,5 (? co najmniej) ed. AD'n'D, która ma tyle wspólnego z BG, co krzesło z krzesłem elektrycznym;) To po pierwsze. Jeśli byłbyś na tyle uprzejmy, zerknij nieco niżej na naszym Forum - do Kwater Tymory - w miarę dokładnie odzwierciedlają nasze zainteresowanie (i kompetencje co do zajmowania się) innymi edycjami (i w ogóle papierowymi RPG) - a szkoda. Tak rozpisane, ja uczyniłeś to Ty tam, sprawia, że jest nieprzyswajalne/bądź z trudem. Choć może się mylę. Żeby uwzględnić część Twoich postulatów trzeba by naprawdę dogłębnie zaingerować - w system zaklęć (np. komponenty) itp. a i chyba w samą mechanikę. Zalążek i wprowadzenie do fabuły wyglądają ciekawie (nawet bardzo), ale całość sprawia wrażenie przekombinowanej (3 ed. była pod tym względem potworkiem, który wykończył sporo MG). W każdym razie powodzenia.
Nie rozumiem dlaczego linkujesz do któregoś z dalszych postów, zamiast do początkowego.
Aha.
Niestety nie mam zdolności moderskich dobrych, ale podstawy zakumałem.

Nic nie szkodzi na przeszkodzie, by się przyuczyć - swoją obecnością zaszczycają nas najlepsi modderzy - nie tylko wśród Polaków, bo zaliczają się do światowej czołówki - którzy z chęcią dzielą się swoją rozległą wiedzą z jej poszukującymi (pytać możesz tutaj). Mamy też trochę tutoriali (je z kolei znajdziesz w tym miejscu). Więc jeśli tylko byś chciał, z pewnością zadbają o Twoją modderską edukację - do czego zachęcam.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Podziękuj autorowi tego posta

Ruffle_truffle 

Wysłany: 2013-05-01, 13:20   

morgan napisał/a:

To nie jest BG, tylko 3,5 (? co najmniej) ed. AD'n'D, która ma tyle wspólnego z BG, co krzesło z krzesłem elektrycznym;) To po pierwsze. Jeśli byłbyś na tyle uprzejmy, zerknij nieco niżej na naszym Forum - do Kwater Tymory - w miarę dokładnie odzwierciedlają nasze zainteresowanie (i kompetencje co do zajmowania się) innymi edycjami (i w ogóle papierowymi RPG) - a szkoda. Tak rozpisane, ja uczyniłeś to Ty tam, sprawia, że jest nieprzyswajalne/bądź z trudem. Choć może się mylę. Żeby uwzględnić część Twoich postulatów trzeba by naprawdę dogłębnie zaingerować - w system zaklęć (np. komponenty) itp. a i chyba w samą mechanikę. Zalążek i wprowadzenie do fabuły wyglądają ciekawie (nawet bardzo), ale całość sprawia wrażenie przekombinowanej (3 ed. była pod tym względem potworkiem, który wykończył sporo MG). W każdym razie powodzenia.
Nie rozumiem dlaczego linkujesz do któregoś z dalszych postów, zamiast do początkowego.

Wiem, że konwersja na AD&D nie jest łatwa, aczkolwiek zawsze takie "Ziarno zwątpienia" można zastąpić pozbawieniem magii, ślepowierstwo - dziką magią, przeklętą plagę - przeklętą sferą itp. Widziałem w jednym modzie "ochronę przed dobrem" - to też by się mogło przydać.

Niestety praca wymagała także wersji w 3,5, żeby na forum coś wrzucić swojego i dla graczy zaprzyjaźnionych ze mną.

Zająłbym się "autokonwersją".

Co do mojej uprzejmości - proszę wybaczyć, ale jestem przewrażliwiony na uwagi ludzi dużo młodszych, którym się wydaje, że są czymś bliskim wyroczni :L :X

Napisałem ponadto, że to jest Baldur's Gate i fantasy, trochę może niejasno. Chodziło mniej więcej o to, że ma być to przygoda w Baldur's Gate, i jest to fantasy.

Pozdro.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi